Vanavond gaan we met 12 mensen vanuit verschillende culturen samen eten in het kader van de Sallandse Reistafel. Het idee is dat steeds weer iemand anders een eettafel organiseert met mensen vanuit verschillende achtergronden. Dat kan van alles zijn. Maar diversiteit en samenkomen staat centraal. Het belang van diversiteit geldt niet alleen voor de natuur, ook voor ons als mensen. Wij zijn ook natuur.
Eén van de deelnemers aan de Reistafel nam in de Gemeente Dalfsen het initiatief om een boom te planten als dank voor de hartelijke ontvangst die zij hadden ervaren in hun Gemeente nadat ze vanwege de oorlog in Oekraïne hun land moesten verlaten.
(Lees verder onder afbeelding)
Ik mocht bij dat mooie moment aanwezig zijn. Als onderdeel van het Natuurkoor fleurden wij de aanplant van de bomen op. Ik was diep geraakt door deze bijeenkomst. Het aanplanten van een boom is zo’n mooi symbool van leven, van aarden, van groei en belofte.
Jaren geleden planten we een perenboom in verband met de geboorte van mijn neefje. Dat zijn leven maar veel vruchten mocht dragen.
(Lees verder onder afbeelding)
We wilden een boom planten voor onze Syrische vrienden, maar die waren ons voor. Zij hadden net zelf een amandelboom en een paar fruitbomen aangeplant in verband met hun toekomst.
(Lees verder onder afbeelding)
En we plantten een boom voor onze dochter en schoonzoon die neerstreken aan de overkant van de IJssel. Binnenkort hopen we een kleinzoon te verwelkomen. Hun tuin is inmiddels gevuld. Ik ga toch een boom voor hem planten en die komt dan in ons voedselbos te staan.
(Lees verder onder afbeelding)
Het zijn de kleine dingen die je kunt doen om het leven te voeden, geur, kleur en smaak te geven.
Je hoeft niet passief te zijn, je te laten overvallen door al het negatieve gedoe.
Er zijn zoveel mooie momenten waarop je kunt bijdragen aan het leven. En dat is wat ik duurzaam noem.
Kies voor dat wat goed doet. Voor jezelf en voor je omgeving.
Het leven wordt er een stuk leuker door.
Website ‘t Natuurlijk Huus