Zin in een wandeling met daarna een lekkere lunch? Zoek de schaapskudde op de Lemelerberg

Ga mee met onze ‘OpStap’ gids op zoek naar de kudde (Lemelerberg) en ontmoet de herderin met haar schaapskudde. De wandeling organiseren wij in samenwerking met Natuurcamping de Lemeler Esch.

Interessant? Deel het artikel

Landschap Overijssel kude schapen lemelerberg
© Landschap Overijssel

Tijdens deze wandeling zie je al het moois dat de Lemelerberg rijk is. Ontdek dit prachtige gebied met veel heide, hoogteverschillen, vergezichten en het leefgebied van de Veluwse heideschapen. Je gaat op zoek naar de kudde en als je deze eenmaal hebt gevonden kan de herderin je alles vertellen over de schapen, het begrazingsbeheer en de avonturen die ze meemaakt met de kudde en haar honden. Na de wandeling staat een smaakvolle lunch voor je klaar. We wandelen ongeveer 2,5 uur.

Uiteraard is het ook mogelijk om mee te wandelen zonder arrangement, de wandeling start dan om 10.00 uur.

Lemelerberg

Vlakbij Ommen ligt Natura2000 gebied de Lemelerberg. Met zijn ongeveer 1000 hectare is dit het grootste terrein van Landschap Overijssel. Een deel van het jaar wordt de heide begraasd door een kudde van ongeveer 200 schapen, waardoor er een verscheidenheid aan flora in het gebied ontstaat.

De Lemelerberg heeft een rijke dierenwereld met onder andere veel vogelsoorten zoals de boomleeuwerik en boompieper. Zelfs de zeldzame nachtzwaluw gebruikt dit gebied. Roofvogels als de buizerd en de raaf zijn trouwe bezoekers.

In het gebied zijn de afgelopen jaren Natura2000 werkzaamheden uitgevoerd. Op verschillende plekken heeft bos plaatsgemaakt voor een afwisselend heidelandschap met jeneverbes, bomen, hakhout en stuifzand. Heide is bovendien goed voor insecten, zoals graafbijen en vlinders. Maar ook vogels als de veldleeuwerik en nachtzwaluw.

Wanneer?

We organiseren de excursie op 15 en 23 augustus 2024. Aanmelden is noodzakelijk om de groepsgrootte te beperken.

Praktische informatie over deze excursie

  • De excursie gaat door bij minimaal 4 deelnemers.
  • Honden zijn niet toegestaan bij deze excursie (hulphond uitgezonderd).
  • Arrangement start om 09.30 uur met koffie/cappuccino/thee en een plak huisgemaakte boscake.
  • Zonder arrangement start de wandeling om 10.00 uur.
  • De wandeling is ongeveer 6 kilometer.
  • Je hoeft geen ticket te printen, de gidsen hebben een deelnemerslijst.
  • Heb je een vraag of lukt het aanmelden niet? Neem dan contact met ons op:

Arrangement

Om 09.30 uur ontvangst met koffie/cappuccino/thee en een plak huisgemaakte boscake. Daarna ga je op pad met onze natuurgids en bij terugkomst staat er een smaakvolle lunch, bestaande uit een kop verse soep van de dag, focaccia tosti met ham, kaas, tomatensla en salade voor je klaar.

En één drankje naar keuze. Je kunt kiezen uit diverse frisdranken, koffie/thee, ranja of een sapje. Kinderen kunnen kiezen uit American pancakes met stroop en poedersuiker of een tosti ham/kaas. Donateurs betalen op vertoon van de donateurspas voor de wandeling met lunch € 19,50 p.p en voor kinderen tot en met 12 jaar € 12,50 p.p. Niet-leden betalen voor de wandeling met lunch € 24,50 p.p. en kinderen € 15,50 p.p.

Kijk voor meer ‘OpStap’ excursies hier

 

Klik hier om te reserveren

Restitutiebeleid
Wanneer je wil afzien van deelname aan de excursie dan dient dit minimaal 48 uur voor aanvang van de excursie gemeld te worden. Na 48 uur heb je geen recht op restitutie. Bij annulering door Landschap Overijssel ontvang je je betaalde deelnamekosten 100% terug.

Privacywetgeving
Tijdens deze activiteit worden mogelijk foto’s gemaakt in opdracht van Landschap Overijssel. Kijk op www.landschapoverijssel.nl/privacyverklaring voor meer informatie. Indien je hier bezwaar tegen hebt, neem dan contact op via communicatie@landschapoverijssel.nl of 0529 – 401731.

 

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Interessant? Deel het artikel

Meer over

Blijf op de hoogte

Abonneer je op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Om de twee weken verloten we onder de abonnees om en om een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch en de biologische Supermarkt in het Bos van Kleinlangevelsloo, beiden in Raalte. Bekijk de spelregels.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.