Dat vertelt de podcast ‘Hoe doen andere dieren dat’. Harrie Kiekebosch en Martin van der Hooft maken die podcast samen met natuurkenner Arjan Postma, beter bekend als boswachter Postma.
In de laatste opname van de podcast was de weidevogel onderwerp van gesprek vanwege een brandbrief van weidevogelbeschermers aan de provincie en omdat Lokaal Belang Raalte de gemeente vraagt in te grijpen. Beschermde dieren als de marter en de kraai doodschieten. Het is allemaal je paard achter de wagen spannen. Als er verder helemaal niks meer te vreten is voor roofdieren op het platteland, dan vreten ze inderdaad weidevogeleieren. Misschien is een weidevogelfokkerij een oplossing, vraagt Arjan Postma zich gekscherend af in ‘hoe doen andere dieren dat’.
Lokaal Belang Raalte is afgesplitst van GemeenteBelangen om aan te haken bij de BBB. Die afslag is zichtbaar met de actie van lijsttrekker Jan Schokker de steenmarter de schuld te geven van het uitsterven van weidevogels. Dat lukt hem aardig! “Dreigende ondergang van weidevogels brengt Raalte in rep en roer: ‘Vooral beschermde roofdieren zijn funest’” kopt de Stentor.“De Raalter politiek trekt hard aan de bel. Ze maakt zich ernstig zorgen over de toekomst van deze vogels, het wildbeheer en subsidiegeld.”
Doel van Schokker: de marter doodschieten. Maar daar ga je dus de weidevogel niet mee redden, legt Arjan Postma uit.
Luister hier de podcast.