’t Natuurlijk Huus: Alles valt stil

Met een natuurlijke en duurzame manier van leven kun je vandaag al beginnen. Maar hoe dan? Agnes Heethaar van ’t Natuurlijk Huus in Raalte is ervaringsdeskundige en geeft iedere week een voorbeeld. Deze week gaat het over de tot stilstand komen van de natuur.

Interessant? Deel het artikel

Agnes 241212 sfeerbeeld Natuurlijk Huus 01

In deze periode zijn veel mensen bezig om het jaar af te ronden. Grappig zoals iemand eens tegen mij zei: “alsof er een eind is. De dagen gaan gewoon door”. Het zit in ons hoofd. Maar misschien wel niet voor niets.

(Lees verder onder afbeelding)

Als mens zijn we ook natuur. We merken om ons heen dat de natuur tot stilstand komt. We gaan naar de kortste nacht en de langste nacht. De bomen en struiken hebben hun bladeren aan de aarde gegeven. Veel dieren hebben warme oorden opgezocht en houden zich wat meer schuil.

En dat doen wij als mensen ook. We gaan naar binnen, zoeken daar de warmte. En omdat er zo kort licht is op de dag, zijn we zelf ook minder actief. We slapen ook langer, het is te donker en te koud om al vroeg op te staan als het niet hoeft vanwege de wekker die afgaat.

(Lees verder onder afbeelding)

Ik vond het mooi bij mijzelf te constateren dat ik in huis ging opruimen. En ik zag het ook als vanzelf bij mijn echtgenoot gebeuren. Spullen die niet meer nodig waren gingen naar de kringloop. Papieren en laden werden aan een inspectie onderworpen om alles wat niet meer nodig was weg te doen.

Ik maakte ook de balans op hoeveel glazen potjes in nodig had voor de nieuwe oogst. Het overige ging naar de glasbak. Ik haalde alvast potgrond om de kamerplanten over een tijdje nieuwe aarde te geven. Het voelt als even schoon schip maken.

Daarnaast was er natuurlijk de nieuwe agenda en het overschrijven van belangrijke data vanuit de oude agenda. Als vanzelf trekt aan je voorbij wat zich allemaal in het afgelopen jaar heeft afgespeeld. Wat is er allemaal geweest en waar wil je het komende jaar weer mee verder? Welke contacten zijn er geweest? Welke nieuwe contacten waren er en wat is daar weer uit ontstaan? Het geeft mij altijd weer een voldaan gevoel om daar even de tijd voor te nemen om bij stil te kunnen staan.

(Lees verder onder afbeelding)


En al deze activiteiten die zich vanzelf aandienen voelen ook als ruimte maken voor de dagen waarop we familie en vrienden zien. Om daar even alle tijd en rust voor te hebben, het oude af te sluiten om het nieuwe jaar opgeruimd, met nieuwe energie en nieuwe ideeën in te gaan.

De wintertijd is zo gek nog niet.

 

Website ’t Natuurlijk Huus

 

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Interessant? Deel het artikel

Meer over

Blijf op de hoogte

Abonneer je op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Om de twee weken verloten we onder de abonnees om en om een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch en de biologische Supermarkt in het Bos van Kleinlangevelsloo, beiden in Raalte. Bekijk de spelregels.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.