PAN- NL: Nederlanders willen verbod op export van verboden pesticiden

Een grote meerderheid van de Nederlanders wil dat de overheid een einde maakt aan de export van pesticiden die binnen de EU verboden zijn vanwege hun schadelijkheid voor mens en milieu. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van Multiscope in opdracht van Pesticide Action Network Netherlands (PAN-NL).

Interessant? Deel het artikel

PAN NL flyer

Uit het onderzoek blijkt dat 66% van de Nederlanders niet op de hoogte is dat in EU verboden pesticiden wél worden geproduceerd en door Nederlandse bedrijven worden geëxporteerd naar lage loon landen buiten de EU. Zodra mensen hiervan op de hoogte zijn, blijkt de publieke opinie kraakhelder: 82% van de Nederlanders vindt dat de overheid de export van deze giftige stoffen moet verbieden.

De steun voor strengere wetgeving gaat zelfs nog verder:
• 83% van de Nederlanders vindt dat de overheid de import moet verbieden van groente, fruit en bloemen waarop pesticiden zijn gebruikt die in de EU verboden zijn.
• 91% van de Nederlanders is van mening dat pesticiden die hier verboden zijn vanwege gezondheids- en milieurisico’s, ook gevaarlijk zijn voor mens en milieu in andere landen.

StopGifExport

PAN-NL is de campagne StopGifExport.nl gestart en roept Nederlanders op om de petitie te ondertekenen. Deze zal op een later tijdstip aan de politiek worden aangeboden. PAN-NL en de ondersteunende organisaties willen dat de overheid een eind maakt aan deze immorele export door Nederlandse bedrijven. De cijfers maken duidelijk dat er breed maatschappelijk draagvlak is voor een consistente aanpak van gevaarlijke bestrijdingsmiddelen. “Wat in Nederland verboden is vanwege de risico’s voor onze boeren, natuur en consumenten, zou niet zonder meer naar andere landen geëxporteerd mogen worden,” zegt Margriet Mantingh, voorzitter van PAN-NL. “Belgie en Frankrijk hebben al maatregelen genomen, nu Nederland nog.

Naast de gevaren voor lokale boeren en het milieu in het buitenland is een verbod ook nodig om onze eigen boeren te ondersteunen die deze middelen niet mogen gebruiken. Via import komen die verboden pesticiden weer terug bij ons, op fruit, groenten en op bloemen” Dubbele standaarden De huidige praktijk staat op gespannen voet met het Europese streven naar duurzaamheid en gezondheid. Terwijl ter bescherming van mens en natuur Europese boeren deze gevaarlijke middelen niet mogen gebruiken, worden ze in midden- en laaginkomen landen toegepast onder vaak erbarmelijke omstandigheden.

Oproep aan politiek

De resultaten van het onderzoek vormen een duidelijke oproep aan de Nederlandse en Europese politiek om wetgeving aan te scherpen. Een eerlijk en veilig landbouwsysteem stopt niet bij de grens.

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Interessant? Deel het artikel

Meer over

Blijf op de hoogte

Abonneer je op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Om de twee weken verloten we onder de abonnees om en om een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch en de biologische Supermarkt in het Bos van Kleinlangevelsloo, beiden in Raalte. Bekijk de spelregels.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.