Kinderen kunnen ziek worden van meeroken. Als mensen roken op plekken waar kinderen komen dan krijgen die kinderen stoffen uit tabaksrook binnen. Die stoffen zijn schadelijk voor het kind.
Onder deze link van rokeninfo.nl kun je er veel meer over vinden. Wij beperken ons tot de hoofdlijnen.
Een belangrijke hoofdlijn: als je keurig buiten gaat roken, hebben kinderen er alsnog laste van. Je neemt namelijk ziekmakende deeltjes weer mee naar binnen. Dat noemen we derdehands rook. Eerstehands is dat je zelf rookt. Tweedehands is dat je meerookt. Derdehands is dus dat je alsnog klappen van de zweep meekrijgt. Vooral voor kinderen is die kans groot. Want die vinden het heerlijk om op de bank lekker tegen je aan te kruipen. Ze stoppen ook dingen in hun mond die met jouw rookstoffen besmeurd zijn.
Elk jaar overlijden er in Nederland ongeveer 1000 mensen aan de gevolgen van meeroken.
Lees hier meer over wat meeroken is
Kinderen die regelmatig meeroken:
- zijn vaker ziek;
- hebben vaker oorontstekingen;
- hebben minder goed ontwikkelde longen;
- hebben vaker astma;
- hebben vaker last van hoesten, benauwdheid of piepend ademhalen;
- gaan vaker zelf roken als ze volwassen zijn.







3 reacties
martijn
Stoppen met roken of vapen is echt moeilijk en ik weet hoe lastig het kan zijn.
Wat ik wel heb begrepen inmiddels is dat roken niet alleen een verslaving is, maar vooral een patroon in ons gedrag. Blijkbaar is de echte nicotineverslaving al na 2 dagen voorbij? De bewustwording is dus ook belangrijk
Ik heb goede ervaringen gehad met https://nustoppen.nl. Wat ik erg fijn vond, is dat je tijdens de behandeling gewoon mag doorroken. Dit haalde veel druk weg en maakte het voor mij een stuk makkelijker om vol te houden. Bovendien ben ik daarna geen kilo aangekomen, wat een enorme opluchting was.
Ik hoop dat mijn verhaal anderen kan helpen en motiveren om ook te stoppen met roken. Het is echt mogelijk en er zijn goede hulpmiddelen beschikbaar! Veel succes!
Harrie Kiekebosch
Oh, dan kan rooklucht er ook wel bij…
Andersom denken Anneke: rokers mogen gerust roken, maar moeten anderen geen kanker bezorgen. En al die andere vervuilers moeten we ook aanpakken.
Anneke Duijts
Kinderen/mensen worden ook ziek van Pfas en landbouwgif en drugs en alcohol en voedsel… dat gehak op tabak word ik een beetje zat. Derdehandsrook… doe me een lol. In Nederland is de lucht bijna overal ongezond. Alleen op Vlieland en Schiermonnikoog kan je nog gezonde lucht inademen. De grootste oorzaak is het verkeer.