Gedurende vorst had het waterschap de gemalen uitgezet om water vast te houden en dus om te voorkomen dat er een luchtlaag tussen water en ijs zou komen. Nu de vorst voorbij is, zorgen smeltend ijs en grote hoeveelheden sneeuw én het ontdooien van de grond voor een toenemende afvoer van water. Waterschap Drents Overijsselse Delta (WDODelta) heeft daarom de bemalingen in het hele werkgebied weer gestart.
Gemalen ijsvrij
Om te kunnen malen, moeten de gemalen ijsvrij zijn. Gemalen die zijn vastgevroren, worden vanaf vandaag weer ijsvrij gemaakt. Daarnaast worden ook de stuwen weer beweegbaar gemaakt.
Voorzichtig
Het waterschap gaat voorzichtig te werk met het opstarten van de gemalen. Te snel afvoeren van water, kan schade aanbrengen aan oevers en kaden door aanhangend ijs. Hierop worden extra inspecties uitgevoerd.