Opvang van Oekraïners in de Ganzenbrink Olst

IJssellandschap is als particuliere landgoederenorganisatie met een geschiedenis van meer dan 757 jaar, altijd verbonden geweest met de zorg, zowel voor mensen als voor het landschap. Tegenwoordig zetten we ons vooral in voor het landschap (grond, landgoederen, bos, natuur, gebouwen), maar de band tussen natuur en mens is belangrijk.

Interessant? Deel het artikel

Opvang van Oekraïners in de Ganzenbrink Olst
Ganzenbrink Olst

Onze visie is dat IJssellandschap er voor iedereen is, ongeacht afkomst of situatie. Het aanbieden van De Ganzenbrink als opvanglocatie voor Oekraïense vluchtelingen past daarom goed binnen deze visie.

De Ganzenbrink aan de Hengforderweg in Olst, is al jarenlang een plek waar mensen in alle rust kunnen wonen en zorg krijgen in een natuurrijke omgeving. Zorgorganisatie Ygdrasil, die jarenlang de Ganzebrink van IJssellandschap heeft gehuurd als locatie voor mensen met een begeleidingsvraag, is vertrokken naar een nieuwe locatie. Vanaf maart 2026 krijgt de Ganzenbrink een nieuwe invulling als tijdelijke opvangplek voor mensen die door de oorlog in hun thuisland hun huis hebben moeten verlaten. Het doel van de Ganzenbrink blijft daarmee hetzelfde: een veilige en stabiele plek bieden.

Hoewel het niet onze kerntaak is, voelen wij wél de maatschappelijke verantwoordelijkheid om bij te dragen bij sociale vraagstukken, waar dat kan en passend is. De gemeente Olst-Wijhe was op zoek naar een nieuwe locatie voor Oekraïense mensen die al in die gemeente onderdak hadden, maar na ruim twee jaar uit de huidige locatie moeten verhuizen. Daarom heeft de gemeente ervoor gekozen om De Ganzenbrink voor twee jaar te huren als opvanglocatie voor 40 Oekraïense ontheemden.

We begrijpen dat deze invulling vragen kan oproepen bij omwonenden. Daarom zorgt de gemeente voor transparante communicatie en biedt zij uiteraard de mogelijkheid om met elkaar in gesprek te gaan. Ondertussen is er een inloopavond voor alle buren georganiseerd op de locatie en is er een bewonerscommissie opgericht, onder andere om eventuele zorgen en mogelijkheden te bespreken en om bijvoorbeeld samen met de nieuwe bewoners een kennismaking te organiseren.

In het gebouw wordt op dit moment door de gemeente in overleg met IJssellandschap een aantal werkzaamheden verricht om de binnenkant een update te geven en om meer comfort te kunnen bieden aan de bewoners, veelal gezinnen en koppels. De verwachting is dat de eerste verhuizing in maart ’26 plaats vindt.

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Doneer

Interessant? Deel het artikel

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.

Gratis inschrijven

Plaats de eerste reactie

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.

Gratis inschrijven

Ook interessant