De Starterslening vult het verschil aan tussen de prijs van een koopwoning en het bedrag dat maximaal kan worden geleend bij de bank. Om in aanmerking te komen voor de lening moet het de eerste keer zijn dat de aanvrager een woning koopt én mag de woning maximaal € 378.000,- (prijspeil 2026) kosten. Het leenbedrag is maximaal € 35.000,-.
Goede steun in de rug
Wethouder Wonen Marcel Blind: “Meestal zijn het jonge mensen die dankzij de Starterslening tóch een huis kunnen kopen. Sinds 2020 hebben we zo al bijna 50 starters kunnen helpen. Met de huidige woningmarkt is die extra steun in de rug belangrijk. Om ervoor te zorgen dat nog meer starters gebruik kunnen maken van de Starterslening hebben we ‘m eenvoudiger gemaakt en willen we voor dit jaar en volgend jaar meer geld beschikbaar stellen. Daarnaast willen we lokale starters helpen; mensen die in Olst-Wijhe wonen of gewoond hebben. Want hoe fijn is het als je een woning kunt kopen in het dorp waar je vandaan komt en waar je je thuis voelt.”
Raad aan zet
Naar verwachting neemt de raad voor de zomer een besluit. Als dat besluit genomen is, gaat de nieuwe regeling van start en wordt de informatie over het aanvragen van de Starterslening op www.olst-wijhe.nl/starterslening aangepast.






