Het startpunt in Raalte op woensdagochtend 12 november is het hijsen van de Klimaat vlag door leerlingen van Basisschool Oostenwind samen met de twee Raalter klimaatburgemeesters Karen en Anny en wethouder Roelof Bisschop, in bijzijn van schoolleider Elske Mars en vele leerkrachten en ouders.
Klimaatburgemeester Anny Legebeke gaat een verhaaltje vertellen over de storm die over de basisschool Oostenwind en het gemeentehuis trekt en de Klimaat vlag bijna aan flarden waait.
Leerlingen zingen na vlag hijsen samen met hun leerkrachten het lied ‘De Klimaat top’ 10 van Kinderen voor Kinderen.
Elske Mars, directeur Basisschool Oostenwind: “Voor ons is dit de aftrap van het thema “evenwicht en kringloop”, waarin we de kinderen meenemen in duurzaamheid en klimaat.”
Kinderen maken op school van natuurlijke materialen een ambtsketting voor de beide Klimaatburgemeesters.
Roelof Bisschop, wethouder duurzaamheid en klimaat van de gemeente Raalte is aanwezig bij de klimaat vlag hijsen. De gemeente doet aan energie besparing. Helpt daarnaast mee met het verduurzamen van woningen met het project ‘Warm voor elkaar’.
Zo heeft de gemeente in kaart welke gebieden kunnen overstromen bij hevige regenbuien. Ook planten ze nieuwe bomen in versteende gebieden voor schaduw en verkoeling bij hitte.”
De Sallandse klimaatburgemeesters hebben elkaar dit jaar gevonden en de handen uit de mouwen gestoken. Zo wordt Klimaat vlag ook gehesen in Olst en Deventer.
Agenda
- In Deventer [Klimaatburgemeester Gijsbert ] is er op woensdagavond 12 november een pubquiz, waarbij je je kennis over klimaatverandering kan toetsen.
- Donderdag 13 november is een Techdag met een warmtepomp-wandeling.
- In Olst [Klimaatburgemeester Fransjan] komt de warmtecamera in actie.
- In Raalte [Klimaatburgemeester Anny ]wordt donderdagavond 13 november in filmzaal Annahuis in Raalte de film Cow (Koe) vertoond, een film over de leefwereld van een koe in de bioindustrie.
Na afloop gaat gespreksleider Harrie Kiekebosch in gesprek met Rick Huis in ’t Veld en de aanwezigen. Rick heeft een Melkbrouwerij in Lettele. Hij runt een biologische boerderij op grond van ‘Land van Ons’.
En dit is nog lang niet het volledige programma.
Raalte 0p Groen
De Sallandse Klimaatweek loopt over in het Festival ‘ Raalte op Groen ‘ – Op avontuur met bioloog Mátyás Bittenbinder, op zondagmiddag 23 november in het HOFtheater. Mátyás, bekend van het Klokhuis en Expeditie Robinson neemt het hele gezin mee op reis naar de fascinerende wereld van giftige dieren.
Dit festival is ook voor volwassenen een aanrader, met een symposium over gezond wonen, waarin wethouder Gerria Toeter zal spreken over saamhorigheid en arts Kelly Oostewechel inzichten zal delen uit de Blue Zones. https://raalteopgroen.nl/
De Klimaatburgemeester Karen en Anny : “We vinden het fantastisch dat er dit jaar zoveel aandacht is voor klimaatverandering in Salland. Er gebeurt de laatste jaren zoveel in de wereld, dat je je haast lamgeslagen voelt. Dan voelt het goed ons met z’n allen in te zetten om de aarde leefbaar te houden. Het laat zien wat er in onze omgeving van Salland gebeurt om klimaatverandering tegen te gaan.
Als Sallandse Klimaatburgemeesters hebben we elkaar goed gevonden, er is enthousiasme en energie”.
Karen en Anny kijken ernaar uit om samen met leerlingen van basisschool Oostenwind de klimaatvlag te hijsen en met deze kinderen het klimaatlied te zingen.

Anny Legebeke en Karen Holtmaat 🍀👩🌾🍀
Klimaatburgemeesters Raalte
Behorend tot de Sallandse Klimaatburgemeesters






