‘t Natuurlijk Huus: Probiotisch schoonmaken

Met een natuurlijke en duurzame manier van leven kun je vandaag al beginnen. Maar hoe dan?   Agnes Heethaar van ’t Natuurlijk Huus in Raalte is ervaringsdeskundige en geeft iedere week een voorbeeld. Deze week gaat het over pro-biotisch schoonmaken.

Interessant? Deel het artikel

‘t Natuurlijk Huus: Probiotisch schoonmaken

Tijdens onze zomerse fietstocht verbleven we in verschillende B&B’ s. In een aantal daarvan, stond het aanrechtkastje vol met schoonmaakmiddelen. Niet bepaald van het milieuvriendelijke soort. Het moet de suggestie wekken dat het alle bacteriën doodmaakt en het dus daarom schoon is. Maar de schadelijke stoffen in de schoonmaakmiddelen raken ons en ons milieu ook.

Bacteriën zijn een onderdeel van het natuurlijke leven. Het gaat om een goed balans en vooral de positieve bacteriën de overhand te laten hebben.

Vroeger hadden ze genoeg aan soda, groene zeep en azijn. Ondertussen staan in de supermarkt de schappen vol met uiteenlopende schoonmaakmiddelen. De één is nog veelbelovender dan de ander.
We worden verleid door de verhalen en de etiketten. Mooi om eens te kijken wat jij ondertussen allemaal in je huis aan schoonmaakmiddelen hebt verzameld.

Effectieve micro-organismen en pro-biotisch schoonmaken

Jaren geleden kwam ik in aanraking met effectieve micro-organismen als schoonmaakmiddel. Het zijn probiotische bacteriën, dat wil zeggen de goede bacteriën die de slecht te lijf gaan. Eigenlijk zoals dat in de natuur ook gebeurt. Je hebt er niet veel van nodig en alle andere schoonmaakmiddelen kunnen weg.

Ik vond het nog niet altijd gemakkelijk om mijn weg hierin te vinden. Tot ik in aanraking kwam met “de Schoonzusjes” uit Dalfsen. Het bedrijf “Bij de Oorsprong” van Ger Kappert werkt al jaren met effectieve micro-organismen voor een gezonde bodem, water, planten, dieren en mensen. Ze werken mee aan regeneratieve landbouw.

De Schoonzusjes is een onderdeel van “Bij de Oorsprong”. Zij hebben het tot hun doel gemaakt om het pnaarbiotisch schoonmaken breder onder de aandacht brengen en mensen te helpen de omslag te maken. Naast particulieren zijn er ook al kinderdagverblijven die overgestapt zijn en ook ziekenhuizen tonen belangstelling.

(Lees verder onder afbeelding)

Agnes schoonmaakmiddelen

Overstappen

Nu ben ik voornemens om helemaal over te stappen naar het schoonmaken met effectieve micro-organismen. Vanochtend keek ik al even op de plank waar mijn schoonmaakmiddelen staan. Dat ruimt flink op dacht ik. Ook al werk ik wel met biologische producten. Maar de pro-biotische bacteriën zorgen over voor een schoon huis en een gezond binnenklimaat. En aangezien we onze kleinzoon wekelijks over de vloer hebben, is dat nog niet zo’n gek idee.

Informatieavond

Om meer mensen er mee in de aanraking te laten komen, houden we op 3 november een avond in ’t Natuurlijk Huus over pro-biotisch schoonmaken met effectieve micro-organismen.
Noteer het alvast in je agenda en stuur een mail naar ons, als je belangstelling hebt om eraan deel te nemen: info@hetnatuurlijkhuus.nl

Meer informatie over de Schoonzusje en de Oorsprong

Agnes schoonmaakmiddel

Website ‘t Natuurlijk Huus

 

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Doneer

Interessant? Deel het artikel

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.

Gratis inschrijven

Plaats de eerste reactie

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.

Gratis inschrijven

Ook interessant