Wethouder Marcel Blind van Olst-Wijhe steunt woningcorporatie Salland Wonen, die samen met andere corporaties bezwaar maken tegen de ‘verhuurdersheffing’ die ze moeten betalen aan het Rijk.
De verhuurdersheffing is een heffing die verhuurders met meer dan 50 huurwoningen betalen, alle woningcorporaties dus. Het gaat om een half procent op de dagprijs van woningen waarvan de huur niet hoger is dan € 720,42 per maand.
Het kabinet wil met de opbrengst (zo’n 1,7 miljard euro) de nationale schuld verminderen. Maar woningcorporaties besteden dat geld liever zelf. Ook Salland Wonen heeft zich aangesloten bij de landelijke actie.
En wethouder Marcel Blind is het daar helemaal mee eens:
“Het geld is hard nodig voor drie zaken:
1) nieuwbouw woningen
2) verduurzaming van woningen.
3) huurverhoging tegengaan.
Nu worden corporaties gestraft voor iets waar ze part nog deel aan hebben. Want een woningcorporatie heeft op geen enkele manier bijgedragen aan de nationale schuld!”
Op social media hebben corporaties hun mening niet onder stoelen of banken geschoven. Sommigen publiceerden zelfs de aangifte, om te laten zien welke bedragen, in feite door huurders van de goedkoopste huurwoningen bij elkaar gebracht, naar Den Haag moeten om de staatskas te spekken.






