Sociale Voedseltuin Pluk nu echt van start in Wijhe

Gisteren plaatsten Bas van Krieken , Laura van Ittersum en ik, Mariette Modderman-van Krieken EINDELIJK onze handtekening onder de oprichtingsstukken van de super nieuwe stichting Sociale Voedseltuin Pluk Wijhe (daarover later meer). “Eindelijk”, omdat we al bijna een jaar bezig zijn met de voorbereidingen en ergens a long the way denk je dan even: gaat dit nog wel gebeuren? Waar dat aan ligt is toch wel een beetje het kip en het ei cliché.

Interessant? Deel het artikel

Sociale Voedseltuin Pluk nu echt van start in Wijhe

Je begint met oriënteren, gesprekken voeren, in ons geval ook veel met Loraine Westerneng van Sociale Voedseltuinen Nederland ) en met Edwin Broekman en Linda Baarslag onze begeleiders voor de aanvraag van de Opstart/Leader subsidie). Wat we doen, willen we namelijk goed doen. Ook een stichting kan professioneel opgestart worden, met goede middelen, met de juiste samenwerkingen, met de benodigde vergunningen. Alleen als je alles “juist” wil doen, kom je soms niet tot een begin en dat is waar ergens begin dit jaar Laura, Bas en ik zeidenF*** it, we gaan gewoon de stichting starten en dan vinden we wel een manier”

Want dat is ook ondernemen en zeker als je wil ondernemen met impact. Er ligt niet een overduidelijk verdienmodel, er zijn altijd onzekerheden en iedereen vindt het prachtig maar de eerste die concreet over de brug komt, laat nog even op zich wachten. Dus vanuit (zelf)vertrouwen, gecalculeerde risico’s en vooral veel energie maakten we de afspraak bij de notaris, accepteerde ik de uitdaging om bij Harrie Kiekebosch in een podcast te vertellen over onze plannen (Loraine over die van de landelijke club) en zetten we op een rij wat we verder moeten doen. Met fulltime banen, studies en gezinsleven doen we het ernaast maar elke week maken we een stap!

Eindelijk

Gisteren kwam het opeens allemaal samen, de handtekening is gezet, we kregen te horen dat de podcast online staat. Jaaaa, we hebben een stichting en gaan beginnen, ohoh zou ik wat geks gezegd hebben in de podcast en oh neee we hebben nog geeneens een website en wat vet!!! We staan online en komen in de krant 🗞️

Nog bijkomend van de dag, appte ik Laura “Waar gaat dit heen? Laura: De kant op die jij voor je zag: de wereld in! Goed he!” En zo is het maar net!

En mocht je denken; wat is dan nu in hemelsnaam een Sociale Voedseltuin / wat ga je nou werkelijk doen? Daarover later meer maar check vooral de landelijke website, de podcast en/of het artikel ergens de komende dagen in De Stentor.

Onze website, socials of enige andere vorm van communicatie zijn nog in de maak 😆

Sociale voedseltuinen log

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Doneer

Interessant? Deel het artikel

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.

Gratis inschrijven

Plaats de eerste reactie

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.

Gratis inschrijven

Ook interessant