BurgerBelangen en D66 zetten referendum op de agenda in Raalte

BurgerBelangen en D66 willen dat je in Raalte een referendum kunt organiseren. Als inwoner heb je zo nog meer invloed op besluiten van de gemeente. Daarvoor moet er een referendumverordening komen. Om daartoe te komen hebben de twee fracties een initiatiefvoorstel voor de gemeenteraad geschreven.

Interessant? Deel het artikel

BurgerBelangen en D66 zetten referendum op de agenda in Raalte
Fotocredit: Gemeente Raalte

Het gaat om een raadgevend referendum. Als dit voorstel wordt aangenomen, kunnen inwoners zelf een referendum organiseren om de gemeenteraad te adviseren bij belangrijke onderwerpen. Nu kan er volgens het beleid nog niet zo’n referendum worden georganiseerd.

Dit terwijl er veel belangrijke, en spraakmakende, onderwerpen in de gemeenteraad worden behandeld. Zo kunnen inwoners nog meer betrokken worden bij besluitvorming.

Het onderwerp ‘Raadgevend referendum’ wordt aanstaande donderdag (19 februari) in de gemeenteraad besproken tijdens het rond-de-tafelgesprek, om 19:30 uur.

“Alle inwoners mogen dan meepraten. We nodigen je dan ook van harte uit dit te doen.”, aldus Michel Brinkhuis (BurgerBelangen) en Niels Folgers (D66). “Zo horen we of inwoners dit ook een goed idee vinden, en waarom.”

Als je wilt meepraten tijdens het rond-de-tafelgesprek moet je je wel even aanmelden. Dat kan via de griffie van de gemeente. De griffie is bereikbaar via telefoon (0572) 347 770 of e-mail: griffie@raalte.nl.

D66 logo nieuw

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Doneer

Interessant? Deel het artikel

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.

Gratis inschrijven

1 reactie

  • Janneke Dochter

    Zoals u wellicht weet zijn Janneke en haar partner onderweg in het zuiden van Europa. Maar Janneke wilde eigenlijk ook wel inspreken a s. donderdag.
    Dus, een korte inspraakreactie op de mail gezet naar de raadsgriffier met het verzoek erbij dit stukje proza , met naam en zo, voor te (laten) lezen. Snelle reactie van de griffie, gaat niet gebeuren, inspreker moet persoonlijk aanwezig zijn, zoek maar iemand om je te vertegenwoordigen. Of maak er een ingezonden brief van aan de raad, maar dat doen we altijd vrijdags….
    Voor alle duidelijkheid, Janneke is fervent tegenstander van welke referenda dan ook, is naar haar idee een brevet van onvermogen van de raadsleden, een ” schaamlap” , nog afgezien van het feit dat heel weinig kwesties zich lenen voor ” ja/nee/ geen mening” Mocht het referendum het toch halen, dan zou het eerste moeten zijn; heeft de bevolking van Raalte behoefte aan een referendum ? Ben in dat geval benieuwd naar de digitale opkomst…

Laat je reactie achter

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.

Gratis inschrijven

Ook interessant