Alle wegen leiden naar Rome
Een bekend gezegde luidt: Alle wegen leiden naar Rome. Dit kun je figuurlijk nemen, maar ook letterlijk. Dat laatste doen mijn ouders momenteel. Ze onderzoeken één van de vele mogelijke routes naar de Italiaanse hoofdstad. Dat doen ze niet met het vliegtuig of de trein. Zelfs niet met de bus. Nee, ze doen dat lopend(!).
Eigen route
Daar gaat natuurlijk een lange, grondige voorbereiding aan vooraf. Gelukkig biedt de vereniging Pelgrimswegen naar Rome (Pelgrimswegen – Kies het andere pad) veel informatie. Toch hebben mijn ouders ervoor gekozen om een eigen route uit te stippelen. Een route die zo vlak mogelijk is. Daarbij maakten ze gebruik van de route die ze in 2020 al hadden uitgezet. Toen moesten ze na zeventien dagen weer naar huis, omdat vanwege de pandemie alles op slot zat. Dit gaf hen wel de kans om de route nogmaals goed te bekijken en waar nodig te verbeteren.
Nieuwe poging
Op donderdag 2 februari zijn ze opnieuw vertrokken. Dit keer niet vanuit hun woonplaats, maar vanaf het Domplein in Utrecht. Hopelijk kunnen ze dit jaar wel hun tocht voltooien. En mocht dat onverhoopt niet lukken, dan kunnen ze altijd nog een andere weg naar Rome nemen.
Wie hen wil volgen kan dat doen via vlaklopers.reislogger.nl.