Boerenzwaluwen geven positieve energie
Aangekomen vanuit hun overwinteringsgebied in zuidelijk Afrika voelen boerenzwaluwen zich weer thuis in ons Nederland. Direct na aankomst zoeken ze naar een plek om een nest te bouwen, in een goede omgeving. Dan hebben de jongen een grote kans om van daaruit volwassen uit te vliegen. Ze gaan gelijk aan de slag. Vochtige klei, leem en plantaardige vezels worden aangevoerd voor de bouw van een degelijk nest onder een afdak. In twee dagen is het klaar. Geen haalbaarheidsonderzoek; het stel besluit hier verder te gaan, zonder allerlei externe adviezen.
Als mens in deze tijd leer ik daar veel van en het geeft mij een blij gevoel. Volg je hart en je eigen verstand en kom tot een plan waar je zelf in gelooft. Leven in het moment en vertrouwen dat vandaag goed komt. Morgen zien we wel.
Ik zie deze behendige vliegers en bouwvakkers die straks de zorg voor hun jongen met volle overgave uitvoeren. De levenstijd is voor deze vogels beperkt. Ze doen gewoon hun ding. Als het meezit kunnen de kinderen over drie maanden op eigen kracht hun vleugels uitstrekken om twaalfduizend kilometer ver te vliegen. Ze overwinteren om volgend jaar weer terug te keren naar de streek waar hun geboortenest is geweest.
Als mens leven we op een heel andere manier. We raken onze natuurlijke intuïtie kwijt met de komst van allerlei technische hulpmiddelen. Ons brein wordt minder geactiveerd om kennis op te doen in het moment. We doen minder eigen ervaringen op, terwijl we daar juist in de toekomst wat aan hebben en ze levensvreugde brengen.
Boerenzwaluwen vertrouwen erop dat morgen weer nieuwe kansen en mogelijkheden zal bieden. Wij als moderne mensen kunnen daarvan leren. Het kan ons positieve energie geven, alsof we wel twaalfduizend kilometer kunnen vliegen.
