Melk, eieren en yoghurt zijn de meeste verkochte biologische producten in de supermarkt, zo blijkt uit de IRI-verkoopcijfers van Nederlandse supermarkten over 2020. De omzet van biologische producten steeg het afgelopen jaar met 12,9%. De totale supermarkt omzet is met 11,8% gestegen. Het marktaandeel biologisch is met 3,26% redelijk gelijk gebleven aan 2019 (3,21%). Biologische groenten is de grootste categorie, die met 14,1% steeg. De tomaat is de meest verkochte biologische groente. 95,6% van de Nederlandse huishoudens kochten in 2020 biologische producten.
Tot zover de feitelijke cijfers uit het jaarlijkse trendrapport van Bionext, brancheorganisatie van de biologische sector.
De media kregen dat rapport ook. In de afbeelding hierboven hebben we hun weergave van de feiten weergegeven.
Het Bio-Journaal houdt zich aan de feiten en spreekt over een verkoopstijging van 12,9 procent.
De Volkskrant vat dat in eigen woorden op soortgelijke wijze samen.
Trouw kiest er voor uit te lichten dat het aantal biologische producten dat te koop is al jaren rond de drie procent zit.
Nieuwe Oogst, waar veel boeren hun kennis vandaan halen, haalt er uit dat het aantal boeren dat omschakelt naar biologisch al jaren daalt.
Conclusie:
– We gaan steeds gezonder eten.
– Bio-Journaal en Volkskrant houden zich aan de feiten.
– Trouw is ietwat activistisch en wil meer biologische producten in de schappen zien.
– Nieuwe Oogst heeft belang bij traditioneel grote boeren bedrijven, omdat hun adverteerders daar hun geld verdienen.