Veel meer geld naar cultuur in Overijssel

De komende vier jaar is bijna 38 miljoen euro beschikbaar voor de culturele sector in Overijssel, flink meer dan in de vorige periode. Het geld komt uit het Cultuur- en erfgoedbeleid van de provincie Overijssel en van het Rijk. Vanaf 1 oktober kunnen culturele instellingen en organisaties subsidie aanvragen.

Interessant? Deel het artikel

provincie cultuursubsidie
Foto: Jan Amse
“Dit mag je wel een culturele klapper noemen” zegt gedeputeerde Tijs de Bree. “Met name door een flinke bijdrage van het Fonds Podiumkunsten hebben we de komende periode 13 euro per inwoner voor cultuur in Overijssel te besteden, ruim 3 euro meer dan in de vorige. Ongelofelijk veel geld, waar we hele mooie dingen van gaan zien en horen.” 

Er zijn ook organisaties teleurgesteld, omdat ze minder of geen subsidie van het Rijk of de rijkscultuurfondsen krijgen.

De Bree: “Ik kan me die teleurstelling goed voorstellen. Vooral talentontwikkeling in de klassieke muziek leek een flinke klap te krijgen. Gelukkig trekt het kabinet hier alsnog geld voor uit, en dat lijkt goed nieuws voor jonge mensen die bijvoorbeeld een instrument binnen jazz of klassieke muziek bespelen, of willen zingen in een koor.”

Subsidie aanvragen

De provincie Overijssel cofinanciert culturele instellingen die geld krijgen van het Rijk en vanuit de cultuurregio’s (Zwolle, Stedendriehoek en Twente). Daarnaast ondersteunt de provincie de Cultuurprijs Overijssel en instellingen op het gebied van erfgoed en bibliotheken, of die een netwerk vertegenwoordigen op het gebied van theater, pop of film. De instellingen kunnen op basis van de regeling ‘Kader Cultuur en Erfgoed 2025-2028’ vanaf 1 oktober 2024 een subsidieaanvraag indienen.

Voor het OKTO, het overleg van kleinere theaters in Overijssel, geldt hiervoor een later moment.

Meer info

Op deze pagina lees je meer over het cultuur- en erfgoedbeleid Overijssel

 

.

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Interessant? Deel het artikel

Meer over

Blijf op de hoogte

Abonneer je op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Om de twee weken verloten we onder de abonnees om en om een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch en de biologische Supermarkt in het Bos van Kleinlangevelsloo, beiden in Raalte. Bekijk de spelregels.

1 gedachte over “Veel meer geld naar cultuur in Overijssel”

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.