Recensie: Sezgin Gúleç is bloeddorstig op zoek naar grenzen

Over een try out schrijf je geen recensies. Maar Sezgin Gúleç vind het vast niet erg als we zijn show ‘wild, barbaars & bloeddorstig’ enigszins duiden. Als het om integratie gaat, mogen wíj van onze kant ook wel wat opschuiven.

Interessant? Deel het artikel

Sezgin Gúleç

Je hebt drie opties in de samenleving. Je blijft in de bubbel van je opvoeding, je kiest radicaal de andere kant of je zoekt je eigen weg. Ik vond dat wel een mooi raamwerk dat Sezgin Gúleç schetste in het Hoftheater afgelopen vrijdag. Schrijfstere Lale Gül vluchtte uit de thuisbubbel, maar staat nu aan de radicaal andere kant, stelt Gúleç. Wat is dan het punt dat je maakt. Ja, dacht ik, zo heb ik dat nog nooit bekeken. Wel die derde optie van je eigen pad gaan en je eigen plan trekken. “Meestal een eenzame weg” stelt Gúleç. Herkenbaar.

Twee gasten in de zaal kozen ook hun eigen weg. Al na tien minuten stonden ze op en verlieten ’t Hoftheater. Vermoedelijk om Sezgin Gúleç een paar keer heel nadrukkelijk ‘kanker’ als voorvoegsel gebruikte. “Maar wat is daar dan precies erg aan? Ja, omdat jullie allemaal wel iemand kennen die gestorven is aan kanker. Maar wat als ik steeds ‘hartaanval’ zeg dan?” Mooie overweging.

Sezgin Gúleç speelt in zijn show voortdurend met verschillende werkelijkheden. Turk en Nederlander. Randstad en Salland. Achterstandswijk en gymnasium. Best confronterend als je al die verschillen vanuit net iedere keer de andere kant bekijkt dan de man op het podium. Het blijft een hele tour steeds dat besef voorrang te geven op de mening die al lang klaar stond. Maar ja, dat komt ook wel omdat Gúleç de confrontatie aan gaat. Zijn show heet niet voor niets ‘wild, barbaars & bloeddorstig’.

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Interessant? Deel het artikel

Meer over

Blijf op de hoogte

Abonneer je op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Om de twee weken verloten we onder de abonnees om en om een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch en de biologische Supermarkt in het Bos van Kleinlangevelsloo, beiden in Raalte. Bekijk de spelregels.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.