Nieuws van het land en de winkel van bioboer Overesch

Bioboerderij Overesch is gevestigd tussen Heino en Raalte en biedt in haar winkel een groot en duurzaam assortiment aan.

Interessant? Deel het artikel

Overesch 230719 jan met varkens

De nieuwe sperziebonen zijn weer gezaaid en ze zijn nu al hard aan het groeien

Naast het feit dat sperziebonen natuurlijk hartstikke lekker en gezond zijn, is het gewas ook van groot belang voor de flora en fauna in de directe omgeving. Een sperzieboon is namelijk de vrucht van een vlinderbloemige plant. Deze plant kenmerkt zich door kleine bolletjes die aan de wortels vastzitten. Door middel van deze bolletjes haalt de plant stikstof uit de lucht door een samenwerking met diverse bacteriën die zich in de bolletjes bevinden.

Stikstofbacteriën bezitten het unieke vermogen om stikstof uit de lucht om te zetten in stikstofvormen die de plant als voedsel kan opnemen. Een deel van de stikstof blijft echter in de bodem achter, waardoor de teelt van deze bonen bevorderlijk is voor de bodemvruchtbaarheid. Wat weer bijdraagt aan een positieve teelt in de daarop volgende jaren.

De oogst van de sperziebonen zal in het najaar plaatsvinden.

(tekst loopt door onder afbeeldingen)

 

Onze pluktuin is geopend

Het is zover…Onze biologische pluktuin is eindelijk geopend voor alle bezoekers. In onze pluktuin vind je een combinatie van diverse bloemen die u zelf mag komen plukken, om een geweldig boeket van samen te stellen. In de pluktuin vindt u onder andere afrikaantjes, kosmos bloemen, salie, zonnebloemen, dahlia’s, zinnia’s, ridderspoor, gipskruid, zeepkruid en nog veel meer.

U kunt in de winkel een snoeischaar ophalen, waarna u rustig de tijd kunt nemen om te kijken welke bloemen in uw boeket naar keuze passen. Zowel het uiteindelijke boeket als de ervaring van het plukken brengt hopelijk veel vreugde en blijdschap aan alle bezoekers aan onze tuin. Voor €8,95 stelt u al een prachtig boeket samen.

Mogen wij u binnenkort verwelkomen?

(tekst loopt door onder afbeelding)

 

Nieuw in ons assortiment

Pea snack van De Rit

Zin in een knapperige snack? Deze luchtige snacks gemaakt van zorgvuldig geselecteerde biologisch geteelde doperwten. Het is een bron van eiwitten. Lekker voor bij de borrel!

(tekst loopt door onder afbeelding)

La Vida vegan hazelnootpasta

Veganistische hazelnootpasta. Deze pasta is ook nog een glutenvrij. Heerlijk op toast, stokbrood, pannenkoek, wafel, of in een smoothie.

(tekst loopt door onder afbeelding)

 

Pindareep
Gezond tussendoortje voor bij het sporten, op school of op het werk. Of gewoon wanneer je wilt, omdat ze lekker zijn! Voor deze reep zijn geroosterde pinda’s in de pindakaas gerolt met een snutje zeezout. Het resultaat? Een zoete én hartige snackreep met een lekkere crunch.

(tekst loopt door onder afbeelding)

 

Groenteplantjes inslaan

Wij hebben een leuke actie voor u: 10 groenteplantjes voor maar 2 euro.

De nieuwste planten die beschikbaar zijn: boerenkool, spitskool, prei, broccoli.

Daarnaast diverse zaden van de bolster verkrijgbaar. Allemaal biologisch. Ook kunt u nog steeds gebruikmaken van onze potgrond- en compostactie: 6 halen = 5 betalen.

10 groenteplantjes voor maar € 2,00

(tekst loopt door onder afbeelding)

Farmstacle Run dwars door modderpoel Overesch

Op zondag 16 juli heeft de jaarlijkse De Farmstacle Run weer plaatsgevonden. Meer dan 1500 mensen hebben deelgenomen aan het evenement, zowel volwassen als kinderen.

En ook dit jaar mochten wij de deelnemers weer verwelkomen op ons erf. In het onderdeel ”met de bek deur de drek” moesten de deelnemers onder een hindernis door de modderpoel heen kruipen. De varkens vonden het in ieder geval erg interessant en kwamen regelmatig naar buiten om de gebeurtenissen te aanschouwen.

(tekst loopt door onder afbeeldingen)

Cadeau idee: Fruitpakket of fruitmand?

Bent u op zoek naar een leuk en uniek cadeau?

Een behoorlijk aantal vaste klanten halen bij ons wekelijks een fruitpakket op. In dit pakket zit onder andere een combinatie van bananen, appels, sinaasappels, kiwi’s enz.

Maar af en toe krijgen wij ook het verzoek om dit pakket als cadeau samen te stellen in een mooie fruitmand. Denk bijvoorbeeld aan een cadeau voor een jubileum, of wellicht als beterschapswens. Wij stellen een dergelijk pakket met liefde voor u samen. U kunt zelf aangeven wat u er zoal in wilt hebben, en in welke prijsklasse dit mag vallen. U kunt altijd even bellen of binnenlopen om te vragen naar de mogelijkheden.

(tekst loopt door onder afbeelding)

Vacatures voor oogstwerkzaamheden vanaf medio augustus

Wij hebben momenteel vacatures open staan voor diverse oogstwerkzaamheden. Wij zijn op zoek naar mensen die ons willen helpen bij het oogsten en verwerken van onder andere de suikermais, pompoenen en aardappels. Je werkt hier zowel buiten als binnen, een ideale combinatie. Wij bieden gezellige collega’s, een mooi salaris en de unieke kans om op een prachtige biologische boerderij te werken.

Heb jij interesse of ken je iemand die hier wellicht geschikt voor is? Stuur gerust een mailtje naar info@overesch.nl of neemt contact op met Rick Overesch (06-42738435), of kom even langs op de boerderij.

(tekst loopt door onder afbeelding)

 

Recept van de week

Rib-Eye met knoflookboter

Ingrediënten (2 personen):

  • 2 rib-eye steaks
  • zout
  • versgemalen zwarte peper
  • 3 eetlepels koolzaadolie
  • 3 eetlepels ongezouten boter
  • 3 teentjes knoflook, gepeld en geplet
  • 2 takjes verse rozemarijn
  • 3 takjes verse tijm

Bereidingswijze:

  • Laat je ribeye op kamertemperatuur komen en breng ze royaal op smaak met zout en versgemalen peper.
  • Schroei de biefstuk in een neutraal gearomatiseerde olie in een hete pan.
  • Zodra het vlees aan alle kanten goudbruin is, smelt je wat boter in de pan.
  • Voeg knoflook en rozemarijn toe en schep de gesmolten boter over de ribeye.
  • Kook de ribeye tot hij bijna de gewenste temperatuur heeft bereikt en haal hem van het vuur.
  • Nadat het vlees gaar is, laat je het 5 minuten rusten.
  • Snijd het vervolgens in plakjes en geniet je ervan.
  • Serveertip: serveer met verse frietjes en sperziebonen.

Meer inspiratie? Neem dan een kijkje in onze receptenbibliotheek

 

 

Overesch op Facebook

 

Overesch op Twitter

 

Website Overesch

 

Email Overesch

 

Overesch op Instagram

 

Boerderijwinkel

We hebben als doelstelling biologisch 100% bereikbaar te maken voor iedereen. In onze boerderijwinkel vind je een compleet assortiment aan biologische producten, zoals rund- en varkensvlees van eigen vee, kip van Polderhoen, groente en fruit, vers brood, zuivel, kaas, eieren, bier en wijn, en natuurlijk een groot assortiment aan droog- en kruidenierswaren. Mocht je producten willen die wij niet standaard in het assortiment hebben dan kunnen wij deze voor je bestellen.

 

 

 

 

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Interessant? Deel het artikel

Blijf op de hoogte

Abonneer je op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Om de twee weken verloten we onder de abonnees om en om een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch en de biologische Supermarkt in het Bos van Kleinlangevelsloo, beiden in Raalte. Bekijk de spelregels.

Meer over

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *