Kinderen vanaf 2 jaar oud begrepen al het een en ander over alcohol. Zij begrijpen de normen over alcohol en vormen hun verwachtingen. Kinderen die hun ouders zien drinken denken namelijk positiever over alcohol dan kinderen die dit niet zien. Daarom start maandag 2 november de landelijke Alcoholactieweek.
In de regio IJsselland groeien veel kinderen op in een omgeving waarin alcohol ‘gewoon’ is. Op feesten en verjaardagen bijvoorbeeld, maar ook tijdens het eten, voor het slapen, na het sporten of op de vrijdagmiddagborrel. We zijn ons lang niet altijd bewust dat we bij veel van deze gelegenheden alcohol drinken.
Om stil te staan bij ons eigen alcoholgebruik én het goede voorbeeld te geven aan kinderen, geeft de gemeente Raalte hier tijdens de landelijke Alcoholactieweek extra aandacht aan. In samenwerking met het platform Raalte Gezond, Tactus en GGD IJsselland neemt de gemeente deel aan de campagne ‘Ziet drinken, doet drinken’. Deze campagne is opgezet door de Alliantie Alcoholbeleid Nederland. De website www.ziendrinkendoetdrinken.nl wordt op 2 november gelanceerd.
Online informatieavond
Worstel je met het geven van een goed voorbeeld tegenover je kind(eren)? Tactus organiseert op 2 november van 19:30 tot 20:30 een online informatieavond voor ouders en verzorgers van kinderen in groep 7 en 8. Meer weten of deelnemen aan de informatieavond? Kijk dan op www.tactus.nl/agenda