In het begin leek de kringloopwinkel voor als je niet zo’n dikke portemonnee had. Maar die tijd is al lang voorbij. Het is druk in de kringloopwinkel, ook met kopers die niet meer nieuw willen kopen om te ‘ontspullen’. Steeds meer mensen vinden het zelfs leuk te shoppen in de kringloop. Dat ze dan van de ene krinjgloopwinkel naar de andere gaan.
Neem vier kringloopwinkels in Salland (er zijn er meer):
– in Raalte heb je een kringloopwinkel op ideële basis, maar het kan schijnbaar ook uit er een te runnen op commerciële basis. Bij de commeciële versie zijn ze iets secuurder bij wat er ingebracht wordt dan bij de ander uiteraard, omdat er winst gemaakt moet worden. Bij de ander is er ook oog voor werkgelegenheid voor mensen die wat moelijker een reguliere baan kunnen vinden.
– De kringloop in Wijhe besteedt echt aandacht aan de sfeer in de winkel. Je hebt daar meer het idee in een vintage winkel te lopen dan in een kringloop.
– In Heino is de kringloop gespecialiseerd richting speelgoed en kleding. Je komt er geen meubels tegen.
– In Deventer en Zwolle heb je meerdere kringloopbedrijven die ook grotere maatschappelijke rollen vervullen zoals banen verstrekken aan mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt of het zoeken naar hergebruik van wat er ingebracht wordt: ventilatieroosters maken van lattenbodems bijvoorbeeld.
Als je even verder zoekt zijn er ook specifieke kringloopcircuits voor bijvoorbeeld laptops. Daar waar de een zijn laptop inruilt (veel bedrijven hebben dat gewoon geagendeerd. Na vier jaar krijg je een nieuwe), kan de ander die opgeknapte versie voor een prikkie op de kop tikken en toch gewoon een heel goede computer in huis halen. Zoek op refurbish en je vindt de wereld aan opgeknapte laptops!
En wat te denken van bouwmaterialen via de tweede hands markt? Marktpklaats is een handelsplek, de ouderwetse ‘sloop-bedrijven’ (in Olst zit een heel goede) ook, maar er zijn ook steeds betere tweede hands bouwmarkten.
We zijn ook wel benieuwd waar jij je tweedehands dingen vandaan haalt. Laat het ons gerust weten.