Workshop Creatief Schrijven in het Holstohus Olst
Door Gosse Jongstra en Hester Hubbeling
Ben je dol op taal en wil je jouw creativiteit de vrije loop laten? Doe dan mee met de workshop Creatief Schrijven op 14 en 21 mei. Onder leiding van Gosse Jongstra, columnist bij HierinSaland en Huis aan Huis Reklamix, en Hester Hubbeling, opgeleid in de schrijvende journalistiek, leer je de kunst van het verhalen vertellen.
(Lees verder onder afbeeldingen)


Tijdens deze twee avonden staat het spelen met taal centraal. ‘Schrijven is schrappen’ is het motto van Gosse voor zijn columns. Hoe pakt hij dat eigenlijk aan? Waar let hij op bij het schrijven? Met Hester neemt hij je mee in de kneepjes van het vak en je gaat vooral zelf aan de slag. Een verhaal begint bij het bedenken van een onderwerp en een invalshoek. “De beginzin is belangrijk, die moet de lezer meteen het verhaal in trekken,” aldus Gosse. Je gaat zelf aan de slag en oefent met de aangereikte tips. Het resultaat? Verschillende en verrassende korte verhalen van de deelnemers die aan het einde van de workshop de verhalen aan elkaar voorlezen.
Kortom
• Wanneer: 14 en 21 mei, 20:00 – 22:00 uur
• Waar: Holstohus
• Kosten: € 15,- (exclusief servicekosten, inclusief koffie of thee, voor beide avonden)
• Aanmelden: via uthuus.nl
• Aantal deelnemers: maximaal 12
(bij minimaal 6 aanmeldingen gaat de workshop door)
Workshop Creatief Schrijven in het Holstohus Olst
4 juni – Workshop Hoe schrijf ik een boek?
Door burgemeester Sietske Poepjes
Droom je ervan een boek te schrijven en te publiceren? Dan is de workshop ‘Hoe schrijf je een boek’ op 4 juni iets voor jou! Sietske Poepjes, burgemeester van Olst-Wijhe en auteur van het boek Eigenheid, deelt haar ervaringen en geeft praktische tips over het schrijfproces en publicatiemogelijkheden.
Je leert onder andere hoe je een hoofdstukindeling maakt en waarom een goede flaptekst essentieel is. De flaptekst – de tekst op de kaft van een boek – fungeert als een samenvatting én een pitch. Daarnaast is er ruimte om ideeën uit te wisselen met andere deelnemers.
(Lees verder onder afbeelding)

Kortom
• Wanneer: 4 juni van 19:30 – 21:30 uur
• Waar: Holstohus
• Kosten: € 7,50 (exclusief servicekosten, inclusief koffie of thee)
• Aanmelden: via uthuus.nl
• Aantal deelnemers: Maximaal 12
(bij minimaal 6 aanmeldingen gaat de workshop door)
Mis deze unieke kans niet en meld je snel aan! We kijken ernaar uit om samen met jou te schrijven en te inspireren.