Joden maakten meer dan 2.000 jaar lang maar ca. 5% uit van de bevolking van het huidige Palestina en toch menen zij het recht te hebben op dit land en de autochtone bewoners, en niet alleen de moslims, te mogen discrimineren en terroriseren.
Volgens de Hebreeuwse Bijbel heeft er van 930 tot 722 v.Chr. een Koninkrijk Israel bestaan, waarover verder geen geschiedkundige bronnen te vinden zijn.
Maar als dit recht al zou bestaan moeten ook de rechten van de daar wel altijd al wonende moslims en christenen gerespecteerd worden. Ook voor hen is het huidige Palestina een Heilig Land. Alle drie deze godsdiensten hebben immers het Oude Testament met aartsvader Abraham als basis.
Zionisme
Onder invloed van de verschrikkingen in Oost- en Midden Europa ontstond er een nationalistische beweging, het Zionisme, die gericht was op een thuisland voor Joden die gedurende 3000 jaar over de wereld uitgezwermd waren en regelmatig met antisemitisme te maken hadden. De landen die in aanmerking kwamen voor vestiging van deze Joodse staat waren Palestina, Argentinië, Brits-Guyana en Oeganda.
De orthodoxe Joden waren (en zijn) tegen het zionisme, omdat volgens hun Heilige Schrift de Messias hen naar het nieuwe vaderland moest leiden, wanneer hij weer terugkeert op aarde en dat is nog niet gebeurd.
Uit historische overwegingen werd gekozen voor Palestina, tot 1918 deel van het Ottomaanse rijk (Turkije). Dit land stelde zich open voor bedreigde Joden uit Europa, ondermeer de wereldberoemde geleerde Einstein ging naar Istanbul.
Palestina onder Brits bestuur
Aan het einde van de Eerste Wereldoorlog was het afgelopen met het Ottomaanse Rijk en werden de gebieden in het Midden Oosten onder auspiciën van de Volkenbond (voorloper Verenigde Naties) verdeeld tussen de koloniale staten Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
Deze deling werd vastgelegd in de Verdrag van Sèvres, waarbij de staat Palestina tot stand kwam, die voorlopig onder Brits bestuur kwam, maar op termijn onafhankelijk zou worden (Het toen onder Frans bestuur geplaatste Libanon werd b.v. al in 1946 een onafhankelijke staat)
Het toenmalig Brits bestuur van Palestina stond op grond van de Balfour Declaration van 1919 Joden toe als asielzoekers binnen te komen i.v.m. de vreselijke pogroms in Oost Europa. Dit ontaardde echter in terroristisch gedrag, zowel tegenover de autochtone inwoners als het Brits Bestuur. Dit liep zo uit de hand dat de Britten in 1939 besloten tot het MacDonald White Paper, om de immigratie sterk te beperken tot 75.000 totaal in de opvolgende 10 jaar.
(Lees verder onder afbeeldingen)
Zionistische terreurgroepen
Met behulp van zionistische terreurgroepen als Etsel/ Irgun, Stern Gang/Lechi (Die zelfs samenwerking zocht met nazi-Duitsland en fascistisch Italië om zich tegen de geallieerden te keren) en Hagana (De basis van het huidige leger IDF) werden echter honderdduizenden. vooral Europese Joden illegaal het land binnengeholpen.
Dit leidde ertoe dat GB van Palestina af wilde en de VN vroeg hiervoor regels op te stellen. Gevolg hiervan was in 1948 VN resolutie 181, waarin gezien de vreselijke Holocaust wel voor een tweestaten oplossing werd gekozen, maar de rechten van de autochtone inwoners gerespecteerd zouden worden op basis van gelijkwaardigheid.
De Arabische staten waren tegen deze oplossing, ondermeer omdat de landverdeling tussen de nieuw te vormen staat Israël en Palestina wel erg onvoordelig was voor de laatste. Meer dan de helft van het grondgebied zou naar Israël gaan met alle economisch waardevolle gebieden…
Deze resolutie zou ingaan op het moment dat de Britten Palestina officieel zouden verlaten. Echter 24 uur daarvoor werd eenzijdig de staat Israël uitgeroepen, waarbij echter wel toegezegd werd motie 181 te respecteren.
Hier is echter HELEMAAL niets van terechtgekomen en was het begin van een nu al 76 jaar voortdurende zionistische terreur.
Onmiddellijk na de uitroeping van de staat Israël ontstond er er een vreselijke slachting onder de Palestijnen in hun eigen land, de Nakba, waarbij ook 750.000- 1 miljoen van hen van huis en haard verdreven werden. De eerste vluchtelingen die in vreselijke kampen als Gaza terecht zouden komen.
Dit aantal is ondertussen opgelopen tot 5,9 miljoen volgens VN cijfers.
Is Israël een legitieme staat?
Eigenlijk niet, omdat de door de VN opgestelde regelgeving voor de oprichting van deze staat op geen enkele wijze werd gerespecteerd.
De facto is dit uitgedraaid op een koloniale staat, waar recent binnengekomen (veelal illegale) asielzoekers het land hebben afgepakt van de autochtone inwoners en deze zijn gaan terroriseren en deporteren. Niet alleen de Palestijnen, maar ook Christenen, Druzen, Toearegs, Berbers enz.
Veel westerse landen lieten Israël tot op de dag van vandaag maar begaan, omdat hun schuldgevoelens over de vreselijke gebeurtenissen tegen Joden in Europa in de eerste helft van de vorige eeuw nog steeds een belangrijke rol spelen. Een gevoel dat dankbaar en voortdurend door Israël geëxploiteerd wordt!
Geen land ter wereld heeft zoveel gedragsveroordelende VN resoluties aan haar broek gekregen als Israël. Meer dan tweehonderd!
Helaas zijn deze normale resoluties niet afdwingbaar. Resoluties van de VN Veiligheidsraad zijn dit wel, maar daarin gebruikt grote vriend Verenigde Staten, waar bijna net zoveel Joden als in Israël wonen, altijd hun vetorecht.
Ook uitspraken van Internationaal Gerechtshof worden consequent genegeerd.
Ook zullen geopolitieke factoren een rol hebben gespeeld om het land niet te laten vallen. Na de Tweede Oorlog wisten alle koloniale heersers in het het Midden Oosten, met name Groot Brittannië en Frankrijk al dat ze hun koloniën de komende twintig jaar zouden kwijtraken en dan kwam Israël wel goed van pas als bondgenoot in deze belangrijke olieregio met het Suezkanaal om de hoek.
Israël is nog enig overblijvende koloniale staat (al begint Poetin weer trekjes in die richting te krijgen) en heeft daarom eigenlijk nooit bestaansrecht en nu zeker niet meer, gezien de al 76 jaar voortdurende ellende
Is Israël een democratie?
Voor het steunen van Israël wordt vaak het argument gebruikt dat het de enige democratie in het Midden Oosten zou zijn en het daarom van strategisch belang is voor de westerse wereld.
Wel een vreemde democratie dan want:
- Het heeft geen Grondwet. Alle aangenomen wetten moeten door het Hooggerechtshof getoetst worden. De reden voor de maandenlange enorme demonstraties in Israël tegen de regering voorafgaande aan 7 oktober waren gericht tegen de beperkingen die Netanyahu dit Hof wilde (en wil) opleggen.
- In een democratie zijn alle zich op het grondgebied van de staat bevindende personen voor de wet gelijk. Israël discrimineert inwoners echter op basis van afkomst en/of religie.
- In een democratie is vrijheid van meningsuiting en publicatie van kracht. In Israël zijn de media zwaar gemuilkorfd en worden streng gecontroleerde. Zodanig, dat de meeste inwoners van Israël geen idee hebben wat zich in Gaza, op de Westbank, in Oost- Jeruzalem, Libanon en Syrië afspeelt
- Enkele kabinetsleden spreken zich openlijk uit voor het verdrijven van alle Palestijnen uit Israël en de bezette gebieden, zoals de ministers Ben-Gvir en Smotrich.
- Israël gaat door met het uitbreiden van de Joodse nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever en in Oost Jeruzalem, verjaagt daar mensen en neemt hum eigendommen in beslag, ondanks diverse uitspraken van het Internationaal Gerechtshof hierover.
- In de bezette gebieden geldt voor Israëlische (eigenlijk illegale) inwoners het normale recht, terwijl voor de autochtone inwoners militair recht geldt. Gevolg is dat meer dan 11.000 inwoners zonder enige vorm van proces in vreselijke martelkampen gegijzeld worden.
- Begin dit jaar heeft de Israëlische regering alle kolonialisten in de bezette gebieden gratis wapens aangeboden ‘om zich te verdedigen’ en ook de politie beschermt alleen deze mensen, nooit de oorspronkelijke bewoners.
(Lees verder onder video)
Palestijnse terreurorganisaties
De huidige premier van Israël heeft een actieve rol gespeeld bij de totstandkoming van Hamas omdat hij er belang bij had het Palestijnse bestuur te verdelen en de Palestijnse Autoriteit, verantwoordelijk voor het bestuur van de Westelijke Jordaanoever en Oost- Jeruzalem, het ook niet in Gaza voor het zeggen zou krijgen. Het bekende verdeel- en heersprincipe.
Hij financierde Hamas met enorme bedragen en vormde uit een amateuristisch clubje verzetsstrijders een geoliede organisatie. Lees hier het artikel in The Times Of Israel.
De meeste Palestijnen zijn al generaties lang opgegroeid onder Israëlische terreur en is een normaal leven ontzegd, dus het is heel voorspelbaar dat er mensen gaan opstaan tegen het schrikbewind en dat dat tot reactie leidt in de vorm van verzetsgroepen, door de tegenstanders uiteraard terroristen genoemd. Hun acties zijn natuurlijk, net als die van de Israëli’s zeer verwerpelijk, maar enig begrip is wel op zijn plaats.
Netanyahu begaat zijn misdaden onder het mom van wraak op de terroristen om hen uit te roeien. De beste man is wel erg ver van de werkelijkheid om te denken dat dit ooit gaat lukken. Hoe langer het geweld doorgaat, hoe meer weerstand er logischerwijs gaat komen.
Door dit stupide denken is de hele regio gedestabiliseerd. Tot de zionistenellende begon woonden er in het hele Midden Oosten groepen door en met elkaar, ook Joden in andere landen daar, die in de problemen kwamen door het opreden van de zionisten.
Hezbollah bestaat hoofdzakelijk uit gedeporteerde Palestijnen, die hun leven lang al in opvangkampen wonen, vooral in Libanon. Libanon, waar ik zo’n veertig jaar geleden veel geweest ben, was toen het meest welvarende land in de regio, waarin diverse moslimrichtingen, christenen, Joden, Druzen enz. vreedzaam samenleefden onder een democratische regering. Door Hezbollah en de vluchtelingen is dit land nu gigantisch in crisis, indirect door Israël.
Volgens Israël worden alle Arabieren opgevoed met Jodenhaat, bedoeld wordt natuurlijk Israëlhaat, wat iets totaal anders is. Helaas is dit niet veel anders dan hoe veel Israëlische ouders hun kinderen opvoeden.
Gaza
Gaza is het grootste concentratiekamp ter wereld met dik 2 miljoen inwoners. Voor de IDF terreur tegen de burgers begon woonden daar al 5.500 mensen op een vierkante kilometer (‘dichtbevolkt’ NL 446/km).
De afschuwelijke 7 oktober aanslag van Hamas, waarbij 1.300 mensen om het leven kwamen en 230 gegijzeld werden, vroeg om wraak van Israël. Deze wraak was duidelijk niet alleen op Hamas gericht, want ondertussen kwamen meer dan 45.000 Gazanen om.
Nu is 70-80% van Gaza platgebombardeerd en zitten ze daar helemaal als haringen in een ton. Dus de afschuwelijke smoes dat inwoners als menselijk schild gebruikt worden slaat nergens op.
Als Netanyahu niet zo boosaardig was had hij in ieder geval vrouwen en kinderen de gelegenheid gegeven het land te verlaten. Hulporganisaties bouwen net zo gemakkelijk opvangkampen in Israël als in Gaza. En hij is ook ervoor verantwoordelijk dat bijna alle hulptransporten gesaboteerd worden en dat de mensen verstoken zijn van primaire levensbehoeften en bewust langzaam uitgeroeid worden.
Los van de 43.000 vermoorde Gazanen (en waarschijnlijk ook gijzelaars door de ‘precisie’bombardementen) zijn ondertussen 6 miljoen Palestijnen verdreven naar afschuwelijke concentratiekampen als Gaza, (nog) niet vermoord, maar wel het leven ontzegd. Israël luistert naar niemand, niet naar bondgenoten, niet naar het Internationaal Gerechtshof en al helemaal niet naar de VN.
Antisemitisme
Geen begrip wordt door Israël meer misbruikt dan antisemitisme. Weinig mensen zijn antisemiet, maar gelukkig een steeds groter aantal antizionistisch of anti- Israël. Ik had in mijn jeugd (Ik ben een jaar jonger dan Israël) veel Joodse vriendjes waar ik thuis kwam en van zeer nabij de trauma’s van hun ouders ervaren heb, waardoor ik aanvankelijk ook helemaal aan hun kant stond. Maar dat ging steeds verder afnemen door de ontwikkelingen in Palestina, waar de laatste koloniale staat ter wereld uit de grond gestampt werd zonder respect voor de autochtone inwoners en dat steeds ergere vormen ging aannemen.
6 miljoen doden door de Holocaust waren afgrijselijk, maar 6 miljoen verdreven Palestijnen naar vreselijke kampen als Gaza liegen er ook niet om, (nog) niet vermoord, maar wel het leven ontzegd.
Probleem is dat aan beide kanten de fout gemaakt wordt ALLE Joodse mensen verantwoordelijk te houden voor Israëlische misdaden en ALLE moslims voor die van Hamas c.s.
Juist vanwege het afgrijselijk verleden van Joodse mensen in Europa in de vorige eeuw kan ik niet begrijpen dat veel van hen de terreur van Israël steunen, terwijl exact hetzelfde nu gebeurt door deze koloniale staat: het uitsluiten en discrimineren van de Palestijnse bevolkingsgroep op basis van afkomst en religie….
Hoe hebben de slachtoffers zo snel daders kunnen worden, nu al 76 jaar lang?
6 miljoen gedeporteerde Palestijnen in vreselijke kampen als Gaza. (Nog) niet vermoord, maar wel leven en toekomst ontzegd.. Zoals een Joodse, maar zeer anti Israël gerichte vriend mij schetsend zei: “Wat hebben die Palestijnen geluk, dat de gasprijzen nu zo hoog zijn.”
Bij de opening van het Holocaust museum in Amsterdam werden de mede door Joodse groeperingen georganiseerde straatprotesten antisemitisch genoemd, terwijl het hier ging om het feit dat deze opening verricht werd door de Israëlische president. De president van een land dat nog niet eens bestond toen alle verschrikkingen tegen Joden in Europa plaatsvonden en dat nu ontzettend onder vuur ligt omdat het absoluut niets geleerd heeft van haar eigen geschiedenis. Opening door iemand uit de Nederlandse Joodse gemeenschap zou deze protesten voorkomen hebben.
Wanneer een groep Joodse voetbalhooligans afschuwelijke leuzen over Gaza en Palestijnen uitbraakt in Amsterdam en moslim taxichauffeurs molesteert en dit vreselijke tegenreacties uitlokt worden dat ook onmiddellijk antisemitische acties en pogroms genoemd door Netanyahu c.s. en ook ons (extreem)rechtse kabinet en wordt dit gebruikt op de islamofobie lekker om te poken.
Toppunt van hypocrisie is dat Netanyahu het woord ‘pogrom’ in de mond nam, terwijl op het moment dat hij dit uitsprak er weer tientallen mensen mensen door zijn IDF in Gaza vermoord werden! Ook bestond hij het om een klacht tegen Nederland, wegens antisemitisme, in te dienen bij de Verenigde Naties, nota bene een organisatie waarvan zijn land al meer dan 200 resoluties naast zich neer heeft gelegd!
De grootste partij van Nederland, de PVV, scoorde 37 zetels met een verkiezingsprogramma dat expliciet islamofoob was (de ijskast bood uitkomst) en de enige partij waarbij men wellicht wat antisemitische mensen zal aantreffen, DENK haalde 3 zetels. Dit zou erop kunnen wijzen dat islamofobie een meer dan 12 keer groter probleem is dan antisemitisme.
Toch bestaat er hier van rijkswege wel een Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding maar geen Nationaal Coördinator Islamofobiebestrijding. Weer een bewijs van het meten met twee maten en misbruik van onze schuldgevoelens over de verschrikkingen tegen de Joden.
Overigens is het gebruik van het woord antisemitisme vreemd, omdat de Joden behoren tot de semitische volkeren, waartoe ook Arabieren enz. behoren.
Genocide
Er is veel te doen over de zaken die bij het Internationaal Strafhof lopen tegen Israël. Dit betreft nu alleen nog de misdaden begaan in Gaza na de vreselijke aanslag van Hamas op 7 oktober 2023. Met zeker zoveel kans van slagen zou een zaak aan dit Hof voorgelegd kunnen worden voor het verdrijven van Palestijnen van eigen huis en haard, waardoor ondertussen volgens de VN nu 5,9 miljoen mensen opgesloten zitten in vreselijke kampen in de straatarme buurlanden, vaak al generaties lang. Ze zijn niet vermoord, maar hen is wel het leven ontzegd.
In het Nederlands wordt genocide vertaald als volkerenmoord (in het Vlaams volkenmoord) wat eigenlijk niet de lading dekt. De officiële definitie voor alle internationale wetten en verdragen luidt:
- het doden van leden van de groep
- het toebrengen van ernstig lichamelijk of geestelijk letsel aan leden van de groep
- het opzettelijk aan de groep opleggen van levensvoorwaarden die gericht zijn op haar gehele of gedeeltelijke lichamelijke vernietiging
- het nemen van maatregelen, bedoeld om geboorten binnen de groep te voorkomen
- het gewelddadig overbrengen van kinderen van de groep naar een andere groep
Vooral het derde punt biedt hier volop aanknopingspunten.
Toekomst Israël
Er is geen toekomst voor Israël in haar huidige vorm, want de koloniale tijd ligt ver achter ons. Het land kan zich onmogelijk democratisch noemen met de vreselijke terreurtraditie van 76 jaar. Hen werd een tehuis geboden door het Ottomaanse Rijk en Palestina (onder Brits bestuur), geen eigen staat.
De Balfour Verklaring (1919) en het MacDonalds White Paper (1939) waren hier klip en klaar over. Bij VN resolutie 181 (1948) werd hen, omdat er toen veel bekend was geworden over de Holocaust, wel een eigen staat beloofd, doch zij riepen deze staat eenzijdig uit en volgden deze resolutie op geen enkele wijze op en heeft altijd de autochtone inwoners onderdrukt.
Een gestolen land!
Zeker de huidige extreemrechtse regering is volstrekt onbetrouwbaar en heeft duidelijk expansieve trekken, kijk naar wat ze nu uitvreten in Libanon en Syrië. Voor een tweestaten oplossing is er teveel gebeurd over een te lange periode. Zulke gedwongen voorwaarden zullen nooit een oplossing bieden. Kijk bijvoorbeeld ook naar Oost Duitsland, wat een opgelegde deling van Duitsland was.
De enige oplossing is dat de niet zionistische Joden in Israël (en die zijn er behoorlijk veel) vreedzaam en op basis van gelijkheid gaan samenleven met de andere bevolkingsgroepen, zoals dat tweeduizend jaar lang goed ging.
De fanatieke zionisten moeten dan maar terug naar de landen van waaruit ze gevlucht zijn die, op misschien Rusland na, allemaal veilig zijn. Anders kunnen ze verbannen worden naar de Palestijnse vluchtelingenkampen, waar 6 miljoen plaatsen zullen vrijkomen.
De Holocaust duurde 12 jaar, Palestinacaust ondertussen 76!
Eerdere artikelen over dit onderwerp
Israël toont nu weer haar ultieme kwaadaardigheid op de Westoever
Netanyahu belazert de hele wereld, inclusief zijn eigen bevolking om uit de cel te blijven
Eén staat Palestina met moslims, christenen en joden, maar geen zionisten
Creëert langdurige onderdrukking van bevolkingsgroepen onmensen?
Het failliet van het Zionisme in Palestina
Als Israël haar arrogantie aan de kant schuift is het Palestina conflict snel opgelost
Al vanaf de oprichting wilde Israël van alle Palestijnen af
Nederlanders worden verdreven. Batavieren eisen deel van Nederland op. Inpakken!
Video’s
De rechtse Vlaamse politicus Jean Marie De Decker (NVA) geeft uitstekend uitleg over het verschil tussen antisemitisme en anti- Israelisme in het VRT Canvas programma De Afspraak.
Prima stuk weer Kees en dit keer verlevendigd met heldere toelichtingen op video. Het verdient een groter platform dan hier in Salland, zoals ik al eerder zei. Wel jammer dat er een aantal taal- en stijlfouten (o.a. herhaling van woorden) in zijn blijven zitten, waar jezelf waarschijnlijk in de intensiviteit van het schrijven toch “overheen” leest. Je mag het een volgende keer vooraf even toezenden ter correctie als je wilt. 🙂
Ik vindt het bijzonder prettig dat je mijn advies om niet eindeloos te blijven publiceren over dit onderwerp hebt opgevolgd, maar ik stond juist op het punt je eens te prikkelen om toch NOG maar eens een keer een poging te wagen de wereld ervan te overtuigen dat de staat Israël NU tot de orde geroepen moet worden. Telkens is er immers wel weer een (enorme) druppel die de emmer doet overlopen.
Dit keer de werkelijk hondsbrutale aanvallen op havens en militaire doelen in het nieuwe Syrië. Waar halen ze het lef vandaan en hoe is het mogelijk dat de internationale “gemeenschap” niet of nauwelijks reageert? Geen wonder dat Netanyahu/de staat Israël denkt zich werkelijk alles te kunnen permitteren. In de Volkskrant stond hierover een treffend ingezonden briefje dat ik je niet wil onthouden.
Nieuwe Buurman.
Stel je hebt ruzie met een buurman. Deze wordt zijn huis uitgezet vanwege huiselijk geweld en er komt een nieuwe buurman wonen. Ga je dan meteen zijn ruiten ingooien? Of ga je eerst kennismaken om te weten met wie je te maken hebt. Dat is wat Israël doet met de nieuwe machthebbers, de ruiten ingooien. Wat een gemiste kans.
Groet, Cor Hopman
PS. Overigens kon ik me in jouw sombere gedachten rond de Kersttijd grotendeels goed vinden, al zou ik het hier en daar wat anders verwoorden. 🙂