IkToon Salland trekt honderden bezoekers, ondanks wisselend weer

Van 16 t/m 25 mei was de gemeente Raalte het culturele middelpunt van Salland. Honderden mensen waren op de been om de activiteiten van IkToon in Raalte, Broekland, Heeten, Heino en Luttenberg te bekijken.

Interessant? Deel het artikel

IkToon koor Heeten
Heeten

Het thema dit jaar was ‘vrijheid in Salland’. Het wisselende weer van afgelopen weekend hield de cultuurliefhebbers niet tegen.

Op 16 mei werd IkToon door wethouder Breunissen in Raalte geopend, waarna op 17 & 18 mei op diverse locaties in het dorp Raalte kon worden genoten van exposities en demonstraties van vele kunstenaars, optredens en workshops. Bijzondere expositielocaties zoals Booijink Veevoeders en de Mokwerk, waarin nieuwkomers demonstraties gaven, waren erg in trek.

Op dinsdag 20 mei vond het Cultuur Netwerk Café plaats, georganiseerd door de Culturele Adviesraad Raalte. Het doel was om het culturele netwerk van de gemeente te Raalte te versterken en nieuwe verbindingen te stimuleren. Door middel van pitches en hulpvragen kwamen culturele verenigingen, kunstenaars en festivalorganisatoren met elkaar in contact en zijn er nieuwe samenwerkingen ontstaan.

(Lees verder onder afbeelding)

IkToon Broekland
Broekland

In het weekend van 24 en 25 mei stonden de deuren in Broekland, Heeten, Heino en Luttenberg open om cultuurliefhebbers te ontvangen. In bijna ieder dorp waren tekeningen te zien die kinderen op de basisschool hadden gemaakt met het thema vrijheid. Daarnaast hadden basisschoolkinderen in Heino samen met kunstenaar Chantal de Wolde een vrijheidsbeest gemaakt, dat was te bewonderen op het 14-april plein.

(Lees verder onder afbeelding)

IkToon vrijheidsbeeld Heino
Heino

Broekland deed voor het eerst mee i.v.m. het 10 jarig bestaan van de Huuskamer. Deze eerste editie was meteen zeer succesvol met 11 kunstlocaties, een verscheidenheid aan kunstenaars en grote publieke belangstelling. In Heeten waren er, naast de kunstwerken van zowel professionals als amateurkunstenaars, optredens te zien van Toneelvereniging Ars Longa en koor Together.

In Luttenberg was een zeer divers programma met open ateliers en allerlei optredens. Extra speciaal was het optreden van jong talent Melanie Wijenborg, zij gaf een optreden met gitaar en zang in de tuin van Atelier op de Berg.

In Heino vond de jaarlijkse kunstroute plaats. Mooi was hier de diversiteit aan deelnemers. Zo deden in het Dorpshuus ouderen van de dagbesteding mee met kunstwerken rond het thema vrijheid. En in de beeldentuin van kasteel ’t Nijenhuis waren kunstwerken te zien van eindexamen leerlingen van havo en Vwo van het Carmel College.

Het regenachtige weer van afgelopen weekend zorgde ervoor dat sommige optredens en kunstwerken naar binnen werden verplaatst, maar de bezoekers lieten zich niet hierdoor tegenhouden.

IkToon vrijheid in Salland was erg geslaagd in alle deelnemende dorpen.

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Interessant? Deel het artikel

Meer over

Blijf op de hoogte

Abonneer je op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Om de twee weken verloten we onder de abonnees om en om een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch en de biologische Supermarkt in het Bos van Kleinlangevelsloo, beiden in Raalte. Bekijk de spelregels.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.