Hoe mooi is Salland?! Een fotoreportage van dag 2 van Sallandse Wandel 4D

Niet te voet, maar bij uitzondering eens op de fiets nam Ida van den Enk ons mee op een dagje fotograferen voor de Sallandse Wandelvierdaagse.

Interessant? Deel het artikel

Sallandse Wandelvierdaagse SW4D Ida van den Enk

Het was de 2e dag van de wandelvierdaagse: de dag van Heino. Een dorp dat ter ere van dit wandelfestijn weer helemaal rood kleurt en de wandelaars ieder jaar weer heel gastvrij ontvangt. Vandaag mag ik, als vrijwilliger van de vierdaagse,  de 40 km op foto vastleggen. Ik doe dit voor de 11e keer: en het is ieder jaar weer een verrassing op welke onbekende plekjes ik terecht kom.

Om half 8, de starttijd van de 40 km-wandelaars, stap ik op mijn fiets. Het is nog best donker en een uitdaging om met weinig licht toch goede foto’s te maken. We proberen er het beste maar van maken.

Mijn eerste stop is bij Schuilenburg in Raalte. Personeel, bewoners en vrijwilligers hebben het gebouw sfeervol aangekleed in Halloween-sfeer. En heksen, spinnenwebben en pompoenen ontbreken niet. De route gaat dwars door het gebouw en de wandelaars worden getrakteerd op een mandarijn of een lekker ijsje.

Sallandse Wandelvierdaagse SW4D Ida van den Enk

Vervolgens op zoek naar een volgend mooi fotoplekje. Dat blijkt bij het Natuurlijk Huus te zijn. Ze hebben daar de ‘waakganzen’ al vroeg aan de weg gezet om de wandelaars te verwelkomen.

ganzen,natuurlijk huus, ida van den enk, sw4d, sallandse wandelvierdaagse

De route gaat daarna naar het ‘kerstbomenbedrijf’ van de familie Heuven aan de Hogebroeksweg. Waar de wandelaars de foto-expositie ‘Puur Boeren’ van Alex Witteveen bewonderen, een gastcollege Plat proat’n kunnen volgen en mee zingen met de Stuwzangers.

Sallandse Wandelvierdaagse SW4D Ida van den Enk

Na een stop in het altijd gezellige Heino gaat de route verder richting Den Alerdinck, Laag Zuthem en De Colckhof. Een bosrijk gebied waar mooie plaatjes schieten altijd lukt: weer of geen weer.  Onderweg hoor ik vaak ‘wauw’ en ‘mooi! ‘
De routemakers hebben dit jaar goed hun best gedaan. Ik kwam weer op plekjes waar ik nog niet eerder was geweest. Misschien volgend jaar een alternatief zoeken voor het saaie stuk tussen Laag Zuthem en de afslag naar de Colckhof?

Sallandse Wandelvierdaagse SW4D Ida van den Enk

Het was weer een dagje genieten! Ook van de vele theateracts waarop de wandelaars onderweg werden getrakteerd.

Sallandse Wandelvierdaagse SW4D Ida van den Enk

Hieronder een foto impressie van deze wandeling. Helaas geen gpx want een (klein) deel van de route gaat over privé terrein.  Maar wil je een prachtige herfstwandeling in de omgeving Heino – Laag Zuthem – Lierderholthuis  maken: op Dwarsdoorsalland en Salland.gps.nl zijn diverse mooie routes te vinden.

 

 

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Interessant? Deel het artikel

Meer over

Blijf op de hoogte

Abonneer je op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Om de twee weken verloten we onder de abonnees om en om een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch en de biologische Supermarkt in het Bos van Kleinlangevelsloo, beiden in Raalte. Bekijk de spelregels.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.

Ook interessant

Sorry, geen nieuws gevonden