De geschiedenis laat zien dat iedere route naar een vorm van dictatuur, en daarmee het stap voor stap afbreken van de democratie, gekenmerkt wordt door het:
- geleidelijk beperken van de persvrijheid en verkleinen van de publieke omroep
- gericht verspreiden van fakenieuws ten gunste van de gewenste macht
- construeren van complottheorieën
- misbruiken van openbare (sociale) media.
- voorspiegelen van (onhaalbare) verkiezingsbeloften
- verlaten daarvan als de macht in zicht is
- verder inperken van democratische grondrechten
- propageren van nationalisme en populisme
- suggereren dat alle vluchtelingen een bedreiging vormen voor ‘ons land’
- verdachtmaking van politieke tegenstanders
Dit manifest is niet geschreven vanuit een klassiek ‘links/rechts denken, maar vanuit het leren van de geschiedenis en een drang naar blijvende vrijheid en democratie.
Onderstreep de herkenningspunten en concludeer met hoeveel punten u kunt instemmen.
En daarmee: Waar staan we nu …
“Waar staan we nu…?”
…een goede vraag. Jouw tien punten baren mij ook zorgen… ondanks dat deze door onze huidige democratie en daarbij ook hierin huidige stemrecht tot stand zijn gekomen. Nederland heeft in de laatste Eerste en Tweede kamer verkiezingen een standpunt bepaald.
Dat daarin politieke partijen omhoog zijn gekomen met een ‘luide stem’ komt bij mij over als ‘blaffende honden bijten niet’. We hebben daadkracht nodig in goede en gedegen beslissingen… en geen loze en onzinnige praat. Het is makkelijk roepen naar zwakkeren en naar diegene die zich moeilijk kunnen uiten in onze samenleving. Daarbij ook kijken naar ons omheen. Er zijn wereldse problemen en deze raken Nederland ook.
Er is een grote verdeeldheid in Nederland. Wat we nodig hebben zijn politici die een vooruitziende blik/kijk en geen politici die alleen maar regeren vanuit hun eigen kamerzetel, in de tijd dat zij mogen regeren.
Waar staan we nu…? …een onzekere wijsheid. Veel gepraat nu in de huidige formatie besprekingen. Nog geen samenwerking in zicht en een samenleving die verdeeld van zich afkijkt en reageert op allerhande dagelijkse gebeurtenissen…… ikzelf ben benieuwd wanneer we weer een rode potlood mogen vasthouden om een stemvakje in te kleuren 🔴
Dank voor je fijne inhoudelijke reactie Arend-jan!
Als de positieve creatieve mensen niet opstaan of een kans krijgen, zijn nieuwe verkiezingen de enige uitweg
Met alle consequenties van dien.
Het verleden bewijst dat je soms helaas doorheen diep dal moetgaan om de uitdaging van de berg te zien en op te pakken.
Dit alles heeft betrekking op Nederland denk ik, of ook op de ons omringende landen? Europa wijd is hetzelfde aan de hand sinds socialisme een vies woord werd.
Wat te denken als figuren als Pinokkio aan de macht komen. Met Pinokkio bedoel ik de man die Nederland de laatste jaren in de richting geduwd heeft waarin wij ons nu bevinden. Het is gemakkelijk regeren als je achteraf geen herinneringen hebt aan wat je gedaan hebt.
De punten gelden voor de hele wereld,
Zeker ook in Europa waar extreme groeperingen aan de macht komen en helaas herinneren aan een duister verleden