Ik ben Helga van der Haagen, stedebouwkundig ontwerper en moeder van vier kinderen. Twee jaar geleden ben ik met mijn gezin verhuisd vanuit hartje Amsterdam naar een prachtig weiland tegen het Boetelerveld aan gelegen.
Een radicale verandering in ons leven om onze droom waar te maken en een duurzaam huis te ontwerpen met daar omheen een voedselbos. Gezonder leven in de natuur voor mijn kinderen, meer rust en ook zelf bijdragen aan natuurontwikkeling, biodiversiteit en voedselproductie. Het huis is volledig in hout gebouwd met veel glas en dus uitzicht op 1,6 ha weiland.
Transformatie van het weiland
Weiland dat de komende tien jaar zal transformeren naar een voedselbos met verschillende onderdelen. De fruitboomgaard is inmiddels grotendeels ingeplant, evenals de notengaard. Komende zomer wordt de waterweide uitgegraven om regenwater op te vangen en andere dier- en beplantingssoorten aan te trekken. Ik wil zo min mogelijk de bodem verstoren en ik kies er dus bewust voor om verschillende stadia van ecologische ontwikkeling te doorlopen. Dit betekent niet maaien, pioniersbomen en struiken aanplanten en later pas de voedselproducerende planten er tussen zetten. De natuur een handje helpen in plaats van uitschakelen.
Moestuin
Voor de toekomst zie ik onze nieuwe plek als een weelde voor me waar niet alleen wij maar ook de omgeving van kan genieten.