Het college van B&W komt met deze extra waardering tegemoet aan een door de gehele gemeenteraad gesteunde motie. Wethouder Dorrit de Jong van Zorg en Welzijn is blij met de extra waardering. Op de website van gemeente Zwolle vertelt ze: “De coronaperiode is zeker voor inwoners die mantelzorg verlenen niet makkelijk geweest. We waarderen het enorm dat mensen zich vaak extra hebben ingezet.”
“Als onderdeel van ons recent gepresenteerde Sociaal herstelplan na(ast) corona hebben we besloten om het mantelzorgcompliment te verhogen met €25. Dit bovenop het reguliere bedrag van €75. Iedere mantelzorger heeft daarmee dit jaar €100 te besteden.”
Naast dit geldbedrag vind Dorrit de Jong het ook heel belangrijk dat mantelzorgers terecht kunnen voor een luisterend oor of lotgenotencontact. Hiervoor verwijst ze mensen door naar vrijwilligersorganisatie ZwolleDoet!