Gemeente Raalte biedt ook in 2025 de klimaatsubsidie aan

Sinds begin 2022 stelt de gemeente Raalte een klimaatsubsidie beschikbaar. Hiermee betaalt de gemeente een deel van de kosten als inwoners, ondernemers en organisaties aan de slag gaan met het vergroenen en waterbestendig maken van hun tuin, terrein of buurt.

Interessant? Deel het artikel

regenton

In de hele gemeente wordt hier flink gebruik van gemaakt. Het belang van klimaatadaptieve maatregelen wordt ingezien en het is duidelijk dat inwoners het ook leuk vinden om de handen uit de mouwen te steken. Om het enthousiasme van de inwoners te blijven belonen en versterken, wordt de klimaatsubsidie voor 2025 verlengd.

Wethouder Breun Breunissen: “Onze inwoners laten met hun betrokkenheid en acties zien dat ze graag werken aan een duurzamere en groenere toekomst voor de gemeente Raalte. Het is belangrijk dat wij de inwoner hierbij zo goed mogelijk blijven ondersteunen. Niet alleen met passend advies maar ook financieel. Zo maken we samen belangrijk verschil in het klimaatbestendig maken van onze leefomgeving.”

Regentonnen, meer groen en minder tegels

De klimaatsubsidie was het afgelopen jaar één van de meest aangevraagde subsidies in de gemeente Raalte, met name voor de aanschaf van een regenton, het planten van bomen en het omruilen van tegels voor groen. Daarnaast kan de klimaatsubsidie ook worden aangevraagd voor het afkoppelen van de regenpijp, het aanleggen van een geveltuin of groen dak, het vergroenen van de gevel en het aanleggen van een installatie om regenwater opnieuw te gebruiken.

De subsidie geeft een extra hoge bijdrage voor samenwerkingen en inwonersinitiatieven, zoals het vergroenen van een straat. Er kan dan tot € 15.000,- bijgedragen worden.

Een klimaatsubsidie voor de hele regio

De klimaatsubsidie voor 2025 is ontwikkeld in samenwerking met de gemeenten Dalfsen, Deventer, Kampen, Olst-Wijhe, Staphorst, Zwartewaterland, Zwolle, provincie Overijssel en Waterschap Drents Overijsselse Delta.

De subsidie zal in de andere gemeenten vanaf april 2025 van start gaan. In Raalte gaat de subsidie vanaf 1 januari al van start. Hierdoor is er één subsidie voor de hele regio. De provincie en het waterschap dragen ook financieel bij.

Doelen en aanvragen

De subsidieregeling ‘Klimaatadaptieve maatregelen’ draagt bij aan het realiseren van de klimaatdoelstellingen van de gemeente Raalte. Inwoners en initiatiefnemers die in het nieuwe jaar aan de slag gaan, kunnen de subsidie vanaf dat moment aanvragen via www.raalte.nl/klimaatsubsidie.

Daarnaast kan voor maatregelen die dit jaar zijn uitgevoerd, nog tot 31 december subsidie aangevraagd worden. Dit is dan volgens de huidige subsidieregeling. De gemeente roept dan ook op om vooral aan de slag te gaan en subsidie aan te vragen.

logo gemeente Raalte

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Interessant? Deel het artikel

Meer over

Blijf op de hoogte

Abonneer je op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Om de twee weken verloten we onder de abonnees om en om een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch en de biologische Supermarkt in het Bos van Kleinlangevelsloo, beiden in Raalte. Bekijk de spelregels.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.