Vanmorgen gingen we vroeg op pad om de fietsers tussen Wijhe en Zwolle een hart onder de riem te steken met een bakkie koffie. Waarom? Onze N337 – de weg tussen Wijhe en Zwolle – pakken we flink aan. We schrapen maar liefst 11 kilometer versleten asfalt er af en leggen een mooi, nieuw, veilig wegdek aan. We brengen ook nieuwe markeringen aan.
Dat is een forse klus en dat merken de mensen. Tot 25 mei hebben we de weg volledig afgesloten voor auto’s en vrachtverkeer. Omrijden kan, maar dan moet je een eindje uit de buurt, namelijk via Raalte. Want dat is het beste alternatief. Maar de fietsers kunnen er wel langs. Speciaal voor deze sportievelingen onder ons hebben we vorig jaar het fietspad helemaal opgeknapt. Om de fietsers een warm hart onder de riem te steken schonken we koffie bij de Windesheimer molen. Leuke gesprekken in de ochtendzon. De warme koffie was extra welkom want toen we begonnen was de temperatuur nog onder nul. Even van de fiets, een warm bakkie en dan vlug weer door naar het werk, school of ziekenhuis.
(Lees verder onder afbeelding)

En dat levert mooie gesprekken op: kritische feedback, opbouwende suggesties, positieve reacties. En zelfs al iemand op een nieuwe elektrische fiets aangeschaft met de kortingsvoucher van de provincie. Over twee weken weer koffie op dinsdagochtend (1 april: geen grap).
Tja, onze werkzaamheden geven overlast. Het kan helaas even niet anders, maar we krijgen er wel een prachtige veilige weg voor terug.
En kom je uit Deventer met de auto? Volg dan de aangegeven omleidingsroute of ga via de snelweg. Of pak de trein of de fiets. Het is even lastig. Maar voor je het weet is de weg weer voor jaren klaar. Na vrijdag 21 maart is namelijk het eerste deel klaar en is de weg vanaf Windesheim naar Zwolle weer open.
