Drie jaar lang heeft Karin veganistisch gegeten. Maar haar darmen waren het er niet mee eens. Na allerlei pre- en probiotica was het tijd voor Karin om het roer om te gooien. Via een vriendin kwam ze bij recepten van een Belgische kokkin. Sindsdien zijn haar darmproblemen verleden tijd!
(tekst loopt door onder afbeelding)
Even terug naar de de zoektocht van Karin. Puur plantaardig eten was het niet voor haar lijf. Al die groente kon ze niet goed verteren. Via Google kwam ze bij de website Leef Bewust Nederland terecht. Ze besloot het roer helemaal om te gooien. Tevreden darmen en een beetje gewichtsverlies waren haar wensen. En zo kwamen dierlijke vetten, proteïnen gecombineerd met groente op haar menu. Ze merkte dat haar lichaam hier goed op reageerde. Alleen vond ze het receptenaanbod van deze website nogal magertjes. Ze miste afwisseling en vooral smaak. Vooral dat laatste is niet onbelangrijk.
Totdat ze kennis maakte met de kookboeken van Pascale Naessens (de best verkopende kookboekenauteur van Vlaanderen). Volgens Karin weet deze Belgische kokkin met 4 tot 6 ingrediënten hele krachtige en smaakvolle gerechten te maken. Alles vindt ze lekker. Echt toprecepten!
Met veel enthousiasme laat Karin de receptenapp zien. Na het intypen van broccoli komen er meerdere recepten tevoorschijn en Karin hoeft alleen te kiezen. Karin kiest voor mij een lekker vegarecept. De app maakt er ook nog een handig boodschappenlijstje bij. Zo heeft Karin voor de komende 3 dagen haar boodschappenlijstje klaar en kookt ze precies voldoende en blijft niet meer zitten met kleine kliekjes. Kortom toprecepten volgens Karin met een een hele handige planning. Kan heel handig zijn in de maand december!
Tot slot geeft Karin aan dat ze het liefst kookt met de beste, biologische of biologisch dynamische producten, van lokale leveranciers! Ja, want die hebben zeker smaak!
Kruidige Quinoa met broccoli en gebakken paddenstoelen
(bron: Puur Eten – Pascale Naessens)
Ingrediënten voor 2 personen
- 1 broccoli
- 250 g paddenstoelen
- handvol hazelnoten
- 100 g droge quinoa
- 1 bundel verse basilicum
Bereiding:
- Spoel de quinoa goed en kook hem ongeveer 12 tot 15 minuten in een dubbele hoeveelheid water en met een goede scheut olijfolie en flink wat peper.
- Snijd de broccoli in grote stukken en kook ze in een andere pan beetgaar in weinig water. Voeg hier ook een flinke scheut olijfolie en peper aan toe.
- Snijd de paddenstoelen in grote stukken en bak ze in een flinke scheut olijfolie.
- Als ze bijna gaar zijn, voeg je er de hazelnoten aan toe. Roer voorzichtig om en voeg peper en zout toe.
- Zodra de quinoa gaar is, giet je er nog een beetje olie bij en roerbak je hem nog even in dezelfde pan.
- Meng er het fijngehakte basilicum door.
- Leg een hoopje quinoa met de broccoli en de paddenstoelen-hazelnotenmengsel ernaast op een bord.
Eet smakelijk!