Ben je werkzaam op een basisschool in Overijssel en wil jij graag eens zien en ervaren hoe een aangelegd groen schoolplein er uitziet? Ga dan met Natuur Voor Elkaar mee op fietsexcursie langs diverse groene schoolpleinen in september.
De plaatsen waar de excursie langsgaat zijn nog onder voorbehoud, maar het zal in ieder geval een goede verdeling over de provincie zijn.
- Wanneer: September, precieze datum en locatie volgen nog
- Aanmelden: Via deze link
- Let op: Maximaal 2 deelnemers per school. Deelname is gratis
Waarom deze excursie? Alle schoolpleinen van Overijssel groener in 2025, dat is de ambitie van Natuur voor Elkaar. Door mensen te inspireren en enthousiasmeren hopen wij dat scholen hun plein gaan vergroenen. Daarnaast bieden wij een helpende hand in het proces. Dit is ook exact ons doel met de fietsexcursie: inspireren en informeren om hopelijk ook op jouw school een slag te slaan in een groener schoolplein.
Programma fietsexcursie
Tijdens de excursie bezoek je vier groene schoolpleinen onder begeleiding van een ontwerper en procesbegeleider van groene schoolpleinen. Zij geven toelichting op het ontwerp, laten je het plein zien en beantwoorden vragen. Ook de leerkrachten komen aan het woord.
Deze vragen worden in ieder geval besproken;
- Wat zijn de belangrijkste stappen bij het realiseren van een groen plein?
- Hoe wordt het plein ingezet voor educatieve activiteiten?
- Waarmee moet je rekening houden bij het ontwerpen, aanleggen en het onderhouden?
- Wat is de rol van vrijwilligers en ouders in de plannen, de aanleg en het onderhoud?
Schoolpleinen zijn belangrijk om kinderen aan het bewegen te krijgen. Volgens sommigen is dit zelfs belangrijker dan een les rekenen. Hierover verscheen op Zorgsaam al dit stuk.