Denne laat zich ook inenten, maar pas als…

Interessant? Deel het artikel

“Ik doe het ook voor de veiligheid van de mensen om me heen,” zei iemand waar ik op bezoek was. “Ik laat me inenten omdat ik zelf geen corona wil, maar ook omdat ik anderen niet wil besmetten.”

Het is altijd fijn mensen na te laten denken over hun beweegreden dingen te doen (en te laten). Dus toen hij daarna een biertje dronk in het bijzijn van kinderen, vroeg ik hem of hij zijn kinderen ook eigenlijk niet wilde beschermen tegen drank.

– Ik denk dat er dagelijks niet zo veel minder mensen dood gaan aan drank dan aan corona
– Van roken weet ik dat zeker
– En overgewicht komt ook dicht in de buurt

Er ontspon zich een – vond ik – mooi gesprek op basis van de kwaliteit van het argument ‘ik doe het om anderen niet te besmetten’.
– Wat doe je tegen het milieu? Je hebt je net nog weer een nieuwe benzine-auto gekocht. Had dat dan niet een elektrische auto moeten zijn?
– Koop je biologische producten omdat gif in de reguliere landbouw de insectenstand desastreus vermindert?
– Ben je bereid klimaatvluchtelingen op te vangen als het straks rondom de evenaar niet meer leefbaar is vanwege de hitte?

Zijn antwoord: laten we ons nu eerst maar wapenen tegen corona, dan kunnen we daarna verder praten over die andere zaken.

– Maar verder praten is toch zinloos? Dat doen we al sinds de jaren tachtig
– Praten is toch alleen maar uitstellen?
– De tijd van praten is toch al lang voorbij?
– We moeten toch actievoeren, politici die nu nog niks doen voor de rechter slepen?

Ja maar…

– Dat we het onderwijs en de zorg wegbezuinigd hebben, maar wel miljarden voor de KLM overhebben
– Dat Salland zwanger is van een geasfalteerde vierbaansweg van een kwart miljard, maar te beroerd is samen in een auto van woon naar werk te gaan
– Dat we kansarmen naar de voedselbank durven sturen en zelf een auto rijden van 40.000 euro

Weet je? Ik laat me graag inenten. Maar dan eerst een totaal rookverbod op straat. Zodat ik geen meerookkanker krijg.

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Interessant? Deel het artikel

Meer over

Blijf op de hoogte

Abonneer je op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Om de twee weken verloten we onder de abonnees om en om een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch en de biologische Supermarkt in het Bos van Kleinlangevelsloo, beiden in Raalte. Bekijk de spelregels.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.