Met de Kerstdagen en Oud en Nieuw achter de rug zijn we het jaar 2025 ‘ingestapt’. Dat zal voor iedereen anders zijn. De natuur kent geen feestdagen en jaarwisseling. Dat gaat per etmaal ‘gewoon’ door. En dus is er overal van alles te zien, te ruiken, te voelen en te horen. Je kan uiteraard zelf op pad gaan om je te laten verwonderen wat de natuur heeft te bieden, maar je kan ook meegaan met één of meer van de excursies van Staatsbosbeheer.
Door
Aanbod van bijzondere excursies
Bij Staatsbosbeheer worden door het hele land en verspreid over het jaar excursies aangeboden door boswachters. Ik neem jou graag mee in één van onze gebieden in het Vechtdal plus de boswachterij Staphorst en in de IJsselvallei en IJsselmonding.
De excursies zijn stuk voor stuk bijzonder. Zo heb je bijvoorbeeld de exclusieve mogelijkheid om na zonsondergang de natuur te beleven, wat een extra dimensie geeft. Je kan kiezen uit vollemaanwandelingen, met het mysterieuze licht dat het bos, het zand en een ven beschijnt.
En heel speciaal zijn de bosuil- en nachtzwaluwexcursies. Vogels die je normaliter niet snel zult zien of horen. Beide maken zeer karakteristieke geluiden en ze zijn een beetje geheimzinnig. Tijdens deze excursie vertel ik graag over deze vogels, hun levenswijze en gedrag.
Er zitten ook algemene vogelexcursies bij, bij daglicht. Met de telescoop is een aantal daarvan goed te bekijken. Om zoveel mogelijk mensen de gelegenheid te geven om mee te gaan zijn alle excursies in weekenden, vakanties of in de avond. Alles staat op de website van Staatsbosbeheer: https://www.staatsbosbeheer.nl/ Kies ‘Activiteiten’ en het gebied/streek waar je heen wilt.
(Lees verder onder afbeelding)

Vogelexcursie bij de Vloeivelden van De Krim
De eerste excursie is al op zondag 26 januari. Dan zijn er vooral overwinteraars (wintergasten) te bewonderen. Tussen die wintergasten zijn vaak diverse soorten watervogels die in het verre noorden en noordoosten van Europa hebben gebroed en o.a. in Nederland de winter doorbrengen. Er is kans om kleine en wilde zwanen te spotten, diverse soorten ganzen, waaronder de toendrarietgans, en eenden zoals de kuifeend en grote zaagbek. Achter een kijkscherm en vanuit een observatie hut en een toren kun je de vogels rustig bekijken.
En verrassingen kunnen er altijd opduiken, zoals een voorbijvliegende roofvogel. De Vloeivelden van De Krim liggen ten oosten van Slagharen.
Klik hier voor meer info en om je op te geven. Graag tot ziens bij één of meerdere excursies!
Alles staat op de website van Staatsbosbeheer. Kies ‘Activiteiten’ en het gebied/streek waar je heen wilt.