Boerentroonrede 2023

In Nederland is het aandeel biologische landbouw het laagst van heel Europa, n.l. 4.4%. Adviseurs en verkopers van toeleveranciers in de landbouw hebben daar flink aandeel in. Zij peppen de boeren op dat Nederland de wereld moet voeden en dat gaat gepaard met nogal wat schadelijke gevolgen. Raalter bioboer Jan Overesch belicht dit probleem.

Interessant? Deel het artikel

Overesch boswandeling 01

Intensief produceren voor export heeft nogal wat gevolgen voor de bodem, lucht en het drinkwater. En tot nu toe is het zo, hoe meer je vervuilt, hoe meer je verdient. Duurzaam produceren wordt tot nu toe gefrustreerd door de politiek, LTO, landbouw media, toeleveringsbedrijven voor de landbouw (erfbetreders) en  banken.

Aan dit systeem wil  de Europese unie een draai geven door boeren te stimuleren duurzaam te gaan produceren en dat te belonen. In de andere EU landen ligt het percentage bio veel hoger: Denemarken 12.7%, Frankrijk 17.1%, Oostenrijk 25.4%

Deze week was de Biobeurs in de Brabanthallen in Den Bosch. Dit is de beurs voor de biologische sector en andere geïnteresseerden in duurzaam ondernemen. Op deze beurs werd ook de Boerentroonrede 2023 uitgesproken met als titel “Verandering is mogelijk voor iedereen”. In de Boerentroonrede laten biologisch boeren Gerjo Koskamp en Jara van Rooij zien, dat verandering mogelijk is voor iedereen.

Video Boerentroonrede

 

Tekst Boerentroonrede

Dat verandering mogelijk is voor iedereen bleek deze week wel. Op de Biobeurs maakte Conservenfabrieken Hak  bekend dat zij inzetten op 100% biologische producten. In 2027 moeten alle voor Hak geteelde groenten en peulvruchten biologisch zijn. Kijk dat zet zoden aan de dijk. Daar zijn 3000 hectares voor nodig.

Hak heeft het begrepen dat we anders moeten omgaan met de aarde; “We zijn voor onze groenten en peulvruchten afhankelijk van een gezonde bodem en biodiversiteit, Uit een gezonde bodem kunnen ook op lange termijn sterke en weerbare gewassen met voldoende voedingswaarde groeien”.

Als biologisch boer hebben wij u, burgers en consumenten nodig om deze veranderingen te realiseren. Ook de overheid zal met een sterk promotie moeten komen om het belang van gezonde biologische voeding te onderstrepen.

 

Bronnen: BioAcademy, Jan Overesch

 

 

Word supporter van HierinSalland

HierinSalland is voor, maar ook van Salland. Word supporters en ondersteun ons. Door mee te doen of met een kleine bijdrage.

Interessant? Deel het artikel

Meer over

Blijf op de hoogte

Abonneer je op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Om de twee weken verloten we onder de abonnees om en om een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch en de biologische Supermarkt in het Bos van Kleinlangevelsloo, beiden in Raalte. Bekijk de spelregels.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Blijf op de hoogte

Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke week een update van de artikelen op Hier in Salland. Iedere maand verloten we onder de abonnees een pakket uit de biologische boerderijwinkel Overesch in Raalte. Bekijk de spelregels.

Ook interessant